Inwestor i architekt uzgadniają projekt

Jak wiadomo, projekt domu czy też innej inwestycji, powstaje w dość długim czasie. Inwestor chcący włożyć w daną nieruchomość swoje pieniądze musi wiedzieć, czy dany budynek odpowiada jego standardom. Taką wiedzę nabywa się bezpośrednio u osoby, która ma za zadanie stworzyć plan domu, a następnie przedstawić go inwestorowi i czekać na zatwierdzenia lub odrzucenie. Taką osobą jest właśnie architekt, który wykonuje kawał dobrej roboty. Rozmowy pomiędzy inwestorem a architektem są bardzo ważne, ponieważ w fazie planowania projekt jest dopiero nakreślany.

Jest to nic innego, jak odzwierciedlenie wszystkiego, co musi się tam znaleźć w formie szkicu rysunku czy też bardziej szczegółowego planu, łącznie ze szkicem nieruchomości i ewentualnymi uwagami. Oczywiście tego typu projekt tworzony jest bezpośrednio pod inwestora. Architekt może coś zaproponować, ale mimo wszystko jest to wizja drugiej osoby. Inwestor musi być pewny, że inwestycja w nieruchomość opłaci się i dlatego tak ważne w tym wypadku są szczegóły, ponieważ mogą one decydować o udanej transakcji. W praktyce między projektantem domu, a nami musi istnieć kompromis oraz porozumienie.

Detale ważne w projekcie

Musi on dokładnie uwzględnić każdy szczegół budynku. Detale są najważniejsze, ponieważ są one charakterystycznym znakiem dla nieruchomości. Oczywiście muszą być też zachowane proporcje niezależnie od tego, czy budowa dotyczy domu, czy też innego obiektu.

Projektant powinien spełnić nasze wygórowane oczekiwania, ponieważ oczekujemy pełnego profesjonalizmu. Dla inwestora najważniejszy jest czas, a dopiero potem pieniądze dlatego chcemy, aby realizacja planu zakończyła się jak najszybciej, po to by można było przejść już do rzeczywistej budowy. Plan to jedynie schemat, który służy nam za wyznacznik.

Nie wszystko można zrobić

Oczywiście należy pamiętać, że jeśli zażyczymy sobie coś, co jest niewykonalne z technicznego punktu widzenia, to nawet architekt nie będzie w stanie nam pomóc. Dlatego wszystkie rozwiązania muszą być przemyślane i nie mogą się wzajemnie wykluczać. Wszystko musi być uporządkowane i zgodne z obowiązującą myślą techniczną. Architekt bardzo często oprócz zwykłego planu pokaże nam prezentację multimedialną projektu.

Pozwala to na lepszą wizualizację i ocenę, czy nieruchomość lub budynek faktycznie spełni pokładane oczekiwania. Takie rozwiązanie wydaje się bardzo komfortowe, ponieważ projekt domu, biura czy innej nieruchomości odtworzony jest w programie, co do jednego detalu.

Poprawki

W ten sposób inwestor może łatwo nanieść poprawki na projekt, jeśli coś nie spełnia jego oczekiwań. Warto zwracać uwagę na takie szczegóły, inwestor to w końcu ktoś, kto wykłada fundusze i dba o to, aby budowana przez niego nieruchomość była zgodna z tym, czego oczekuje. Projekt mieszkania jest łatwy w realizacji, jeśli architekt wie, na czym ma opierać prace. Poprawki to zazwyczaj tylko drobne korekty, które opierają się na małych elementach. W niektórych przypadkach projekt może nie spodobać się inwestorowi, wtedy architekt musi przebudować cały plan i przedstawić go na nowo.

To sporadyczne przypadki, ale należy mieć świadomość, że inwestor może odrzucić projekt, jeśli stwierdzi, że to, co przedstawia architekt, odbiega znacząco od jego wizji. Dlatego do tego typu pracy dobrze jest wykorzystać doświadczonego architekta, który będzie w stanie poradzić sobie z każdym wyzwaniem. Projektowanie to faza teoretyczna, dopiero po zakończeniu i nakreśleniu planu inwestor zgadza się na fazę praktyczną, czyli budowę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij