Na etapie projektowania oraz budowy domu możesz sięgnąć po rozmaite systemy grzewcze. Ważne jest, aby późniejsza kontrola temperatury w domu oraz rachunki za ogrzewanie nie zrujnowały Twojego budżetu. Inną kwestią pozostaje łatwa i intuicyjna regulacja urządzenia. Sprawdź, czym są i jak działają inteligentne kaloryfery.
Częstym powodem dyskomfortu, który dotyka właścicieli domów, są zimne kaloryfery o poranku lub chłód, który towarzyszy im po powrocie z kilkudniowego wyjazdu. Tymczasem temperatura w mieszkaniu jest ważna nie tylko ze względu na samopoczucie domowników, ale także budżet gospodarstwa domowego. Okazuje się, że wahania temperatur, ich ciągłe podnoszenie lub obniżanie mają realny wpływ na wysokość opłat. Tymczasem ekonomicznie i prozdrowotnie jest utrzymywać temperaturę pokojową na stałym poziomie, oscylującym w granicach 19-21oC. Warto jednak zaznaczyć, że w kuchni, gdzie znajdują się urządzenia emitujące ciepło (np. kuchenka gazowa, piekarnik) temperatura może być niższa. Podobnie jak w sypialni. Tymczasem w łazience warto podkręcić kurek i ustawić temperaturę na poziomie nawet 25oC. Aby manewrowanie wartościami było sprawne i poprawne z pomocą przychodzą inteligentne systemy zarządzania i regulacji.
Dlaczego warto postawić na inteligentne kaloryfery?
Innowacyjne rozwiązania renomowanych firm, takie jak inteligentne systemy ogrzewania Keemple zaczynają zdobywać coraz większe uznanie w oczach polskich inwestorów. Powodów, dla których sięgają oni po tego typu rozwiązania, jest wiele, m.in.:
- możliwość konfigurowania ustawień i sterowania urządzeniem za pomocą aplikacji mobilnej,
- wygodna regulacja temperatury,
- reakcja urządzenia na spadek temperatury,
- obniżenie rachunków za ciepło oraz prąd.
Nie bez znaczenia jest estetyczny i minimalistyczny design urządzenia. Okrągły ekran, na którym wyświetla się aktualna temperatura, jest dodatkowo podświetlony. Dzięki temu bez trudu odczytasz dane nawet nocą. Z powodzeniem dopasujesz go do swoich kaloryferów.
Inteligentny system zarządzania temperaturą
Inteligentny system zarządzania temperaturą w domu to także ogromna oszczędność czasu. Bywa, że ustawienie idealnej wartości zajmuje Ci sporo czasu, ponieważ każdy domownik ma inne upodobania, każda pora dnia jest inna i w każdym pomieszczeniu powinien panować odmienny mikroklimat. Tymczasem zaprogramowanie urządzenia według własnych preferencji pozwoli na wdrożenie wszystkich ustawień niemalże bez Twojej ingerencji. Zamiast chodzić od kaloryfera do kaloryfera, kręcić pokrętłem i regulować temperaturę o każdej porze dnia i nocy, powierz to zadanie inteligentnemu systemowi.
Troska o optymalną temperaturę w domu przekłada się bezpośrednio na samopoczucie i stan zdrowia domowników. Wychłodzenie nocą czy oddychanie zbyt gorącym oraz suchym powietrzem w dzień mogą mieć negatywny wpływ na drogi oddechowe. Inną kwestią jest wilgotność powietrza, która powinna wynosić 40-60%, a często, przez nadmierne nagrzanie pomieszczeń, jest znacznie niższa.