Elektryka - nowocześnie i wygodnie

Elektryka – nowocześnie i wygodnie

Przy montażu łączników światła należy kierować się pewnymi zasadami. Nie wszyscy inwestorzy je znają, ale z pewnością powinni je znać fachowcy. Inwestorzy powinni natomiast wiedzieć, jakie opcje mają do wyboru i która z nich najlepiej sprawdzi się w ich przypadku.

Montaż łączników elektrycznych nie wydaje się specjalnie trudnym, czy też wymagającym specjalistycznej wiedzy zadaniem. Jeśli jednak miejsce i sposób montażu, a także wybór osprzętu elektrycznego nie zostaną dobrze przemyślane, może się zdarzyć, że pomieszczenie straci na funkcjonalności. Dlatego, zanim podejmiemy się tego zadania, powinniśmy się zastanowić, które rozwiązania będą przyjazne i bezpieczne dla użytkowników.

Wybór osprzętu

W elektryce, podobnie  jak w całej branży wnętrzarskiej, dużo się dzieje. Oznacza to, że inwestorzy nie muszą wybierać tradycyjnych rozwiązań, do których zostaliśmy przyzwyczajeni na przestrzeni ostatnich lat. Zamiast klasycznych łączników mogą postawić na nowoczesność i nietuzinkowy design. Jego przykład odnajdziemy w łącznikach dotykowych, które wyróżniają się eleganckim wyglądem i wygodą użytkowania. Ich szklany panel prezentuje się bardzo efektownie i doskonale koresponduje z nowoczesną stylistyką wnętrz.

Czym jeszcze łączniki dotykowe różnią się od tych klasycznych? Warto zwrócić uwagę, że niektóre z nich mogą dawać znacznie szersze możliwości w użytkowaniu wnętrza. W asortymencie sklepu Gajwer dostępne są łączniki z pilotem, a to oznacza, że nie trzeba nawet wstawać z kanapy, by zapalić albo zgasić światło. Co więcej, niektóre z nich dają możliwość regulacji natężenia światła. Ściemniacze dotykowe cieszą się we współczesnych aranżacjach coraz większym zainteresowaniem. To funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu zamontowane we wnętrzu światło może sprostać wielu różnym zadaniom. Doskonale sprawdzi się podczas prowadzenia we wnętrzu gruntownych porządków, jak i wtedy, gdy zależy nam na stworzeniu klimatycznego nastroju.

Dodatkowe funkcje dotykowych łączników to duży atut. Jednak dla większości inwestorów największą zaletę stanowi ich modne wzornictwo. Wykonany z hartowanego szkła panel jest bardzo elegancki i łatwy do utrzymania w czystości. Podświetlony na niebiesko przycisk ułatwia zlokalizowanie łącznika w ciemności, a wysoka estetyka i nowoczesny wygląd podnoszą standard wykończenia wnętrza.

Sposób montażu

Aranżując mieszkanie, zazwyczaj w każdym wnętrzu planuje się montaż jednego łącznika elektrycznego. W przypadku pomieszczeń, do których prowadzi więcej niż jedno wejście, również ilość łączników może być większa. W tym przypadku należy wybierać łączniki schodowe albo krzyżowe, co pozwoli włączać i wyłączać oświetlenie z kilku różnych miejsc. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się między innymi na klatkach schodowych, w przedpokojach albo długich korytarzach.

Ważna jest jednak nie tylko ilość, ale także lokalizacja łączników. W przypadku oświetlania głównego w pomieszczeniu, łącznik należy zamontować w jego wnętrzu tuż przy drzwiach po stronie klamki. Zazwyczaj przyjmuje się odległość 15 cm od ościeżnicy i od 120 do 140 cm od podłogi. Dzięki temu wchodząc do pomieszczenia, intuicyjnie wiemy, gdzie należy szukać łącznika oświetlenia. Czasem  inwestorzy mogą zdecydować się na zamontowanie osprzętu na wysokości od 70 do 90 cm, co stanowi praktyczne rozwiązanie, jeśli w domu mieszkają dzieci. Jednak w naszym kraju większość osób decyduje się na ten pierwszy model. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzmy, musimy pamiętać, by w całym domu utrzymać jednolity sposób montażu. W przeciwnym razie użytkownicy, przechodząc

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij