Jak urządzić sypialnię dla pary?

Jak urządzić sypialnię dla pary?

Sypialnia dla dwojga to nie tylko miejsce wypoczynku, ale również najbardziej intymne i prywatne pomieszczenie w całym domu. Niezbędne jest to, aby jej wystrój był dopasowany do potrzeb dwóch osób – które czasem mogą okazać się nieco rozbieżne. O czym pamiętać urządzając sypialnię dla pary?

Sypialnia dla pary – jakie funkcje powinna spełniać?

Przygotowując aranżację sypialni dla pary należy wziąć pod uwagę nieco inne aspekty niż planując wystrój tego pomieszczenia dla singla. Choć oczywiście jest to miejsce służące relaksowi i wypoczynkowi, powinno sprzyjać też budowaniu romantycznej atmosfery. Pogodzić trzeba więc funkcjonalność wraz ze stylistyką umożliwiającą osiągnięcie przytulnego, intymnego klimatu. Warto dobrze przemyśleć kwestię kolorystyki – jaskrawe, intensywne barwy nie będą najlepszym rozwiązaniem. Z kolei brązy, beże, odcienie piaskowe czy wszelkiego rodzaju szarości to doskonała propozycja. Warto też uzupełnić pokój o elementy dekoracyjne. Spójne z meblami tekstylia, świeczki czy lampy ozdobne wpłyną na stworzenie prywatnego, intymnego klimatu.

Jakie łóżko będzie odpowiednie dla dwojga?

Centralnym miejscem każdej sypialni jest łóżko. Wybór tego mebla determinuje efektywność wypoczynku, a przed dokonaniem zakupu należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych elementów. Pierwszym z nich są wymiary. Szerokość łóżka nie może być mniejsza niż 160 cm. Zasada jest bardzo prosta – im szersze łóżko, tym większy komfort. Jednak często ograniczenie stanowi metraż pomieszczenia, który należy wziąć pod uwagę. Kolejnym aspektem, który należy rozważyć jest rodzaj materaca. Najczęściej materace miękkie sprawdzają się dobrze u osób o szczupłej sylwetce, a w przypadku bardziej postawnej figury – lepszym rozwiązaniem będzie wybór materaca twardego. Na SennaMaterace.pl znajdziesz szeroki wybór materacy, co umożliwi ci idealne dopasowanie go do sypialni. W małej sypialni warto zadbać już na początkowym etapie o miejsce do przechowywania. Łóżko z pojemnikiem lub otomana to niezastąpione rozwiązanie – w szczególności w niewielkim mieszkaniu w bloku.

Aspekty praktyczne – ergonomia i funkcjonalność

Przepiękne zdjęcia sypialni umieszczone w katalogach często przedstawiają wnętrza, które nie są do końca funkcjonalne. Planując wystrój warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i to do nich dostosować ostateczną formę pomieszczenia, a nie ślepo kierować się zapożyczonymi inspiracjami. Meble takie jak stoliki nocne, regały na książki, szafy na ubrania czy fotele, warto rozmieścić z myślą o ergonomii i wygodzie. Brak możliwości skorzystania z jakiejkolwiek części sypialni ze względu na utrudniony dostęp może okazać się bardzo frustrujący. Warto też pamiętać o zakupie mebli w takiej samej stylistyce. Łóżko, komoda i szafki nocne powinny być utrzymane przynajmniej w podobnej kolorystyce. Choć estetyka jest bardzo ważna i w znacznym stopniu wpływa na samopoczucie pary przebywającej w sypialni, pomieszczenie niefunkcjonalne i nieergonomiczne wpłynie negatywnie na komfort domowników.

Sypialnia to miejsce ważne w życiu każdej pary. Urządzając to pomieszczenie należy pamiętać o tym, aby ostateczny efekt był nie tylko estetyczny, ale również funkcjonalny.

Artykuł powstał przy współpracy z SennaMaterace.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij