Nowoczesna łazienka – najwyższe standardy higieniczne

Nowoczesna łazienka – najwyższe standardy higieniczne

Nowoczesność wyposażenia zwykle kojarzy się nam głównie z niebanalnym designem poszczególnych mebli czy urządzeń. Jednak dzisiaj coraz częściej nowoczesność oznacza również większą funkcjonalność, a w przypadku urządzeń sanitarnych – lepszą troskę o higienę. Na czym polegają tego typu rozwiązania? Sprawdźmy.

Higiena w łazience

W kontekście troski o higienę w łazience z pewnością najwięcej uwagi należy poświęcić toalecie. To w niej gromadzi się najwięcej mikroorganizmów, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Nawet regularne i dokładne czyszczenie standardowej toalety może nie rozwiązać w pełni problemu z zanieczyszczeniami. Rozwiązuje go natomiast miska bezkołnierzowa. Mowa tutaj o toalecie, która nie posiada charakterystycznego dla klasycznych toalet kołnierza. W innyh toaletach, wyposażonych w klasyczny kołnierz, wiele zakamarków miski pozostaje niedostępnych dla wody opłukującej toaletę. Tym samym w miejscach tych tworzy się środowisko idealne dla rozwoju rozmaitych mikroorganizmów. Brak kołnierza oznacza, że woda może zostać doprowadzona do wszystkich rejonów miski. Co więcej, dzięki takiej konstrukcji miski, jej czyszczenie jest o wiele prostsze. Wystarczy dosłownie chwila, aby dokładnie umyć każdy fragment toalety, gdyż wszystkie one są łatwo dostępne.

Nowoczesne miski bezkołnierzowe to między innymi urządzenia sanitarne marki Roca wyposażone w technologię Rimless. Toalety te, poza tym, że nie posiadają kołnierza, są wyposażone w specjalne dystrybutory rozprowadzające wodę po całej powierzchni miski. Dzięki tej technologii woda dociera nawet do wyższych partii miski, niż wymagają tego przepisy europejskie. Toalety Rimless zasadniczo są przystosowane do spłukiwania 2l/4l. Tym samym jest to system bardziej oszczędny od standardowego. Szacunkowo dzięki technologii Rimless toaleta zużywa nawet do 30% mniej wody niż klasyczna toaleta. Oznacza to nie tylko korzyść dla środowiska, ale również dla portfela użytkownika.

Miska podwieszana a higiena

Miska bezkołnierzowa pomaga zachować higienę wewnątrz toalety, natomiast podwieszenie miski umożliwia zachowanie czystości po zewnętrznej stronie. Konstrukcje podwieszane zwykle są mniej skomplikowane oraz wolne od zakamarków po zewnętrznej stronie. Tym samym ich czyszczenie jest szybkie i proste. Ponadto, dzięki temu, że miska nie dotyka podłoża, można prosto, za pomocą mopa lub szmatki, doczyścić podłogę w okolicy toalety.

Nowoczesna łazienka – najwyższe standardy higieniczne

Powłoka MaxiClean – czyszczenie powierzchni jeszcze nigdy nie było tak proste

Coraz więcej produktów marki Roca pokrywa powłoka MaxiClean, która znacząco ułatwia ich czyszczenie. Jest to specjalna powłoka, którą kabiny, umywalki czy toalety są pokrywane już na etapie produkcji. Dzięki MaxiClean cząsteczki zanieczyszczeń, a także wody tworzą spójną całość na gładkiej powierzchni, do której nie przylegają. Tym samym zwykle wystarczy jeden ruch dowolną szmatką, aby pozbyć się zanieczyszczeń oraz wilgoci z powierzchni urządzeń sanitarnych. Pozostają one zatem czyste oraz wolne od smug.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij