Remodeling sklepu – na czym polega projektowanie powierzchni sklepowej?

Sposób ustawienia półek sklepowych i ekspozycji towaru ma duży wpływ na to, czy klient zainteresuje się ofertą i kupi dostępny produkt. Remodeling sklepu, czyli jego rearanżacja ma na celu optymalne rozmieszczenie zawartości półek i alejek. Sprawdź, jak przebiega ten proces!

Rola profesjonalnie wykonanego projektu sklepu

W dzisiejszych czasach ciężko sobie wyobrazić, że po wejściu do sklepu przywitają cię ustawione chaotycznie towary. Projektowanie sklepów ma na celu estetyczne i funkcjonalne wyeksponowanie asortymentu w punkcie sprzedaży. Firmy zajmujące się adaptacją lokalu dopasowują ułożenie alejek, półek, wieszaków i wszystkich elementów, które sprzyjają zakupom. Ułożenie produktów na półkach w zorganizowany i logiczny sposób ułatwia proces robienia zakupów. Dopracowana aranżacja małego sklepu odzieżowego pozwoli optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i atrakcyjnie zaprezentować posiadane produkty na sprzedaż. Na rynku działają wyspecjalizowane firmy, które oferują profesjonalne usługi w zakresie remodelingu sklepów i innych lokali usługowych.

Na czym polega aranżacja sklepu spożywczego?

Rozmaite projekty sklepów powstają po to, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń i zachęcić potencjalnego klienta do zakupów. Remodeling sklepu można zaplanować przy pomocy specjalnego oprogramowania stworzonego do tego, aby zarządzać sposobem ułożenia towarów. Jest to metoda dość czasochłonna, ponieważ wymaga wprowadzania danych dotyczących produktów. Drugim sposobem jest powierzenie tego zadania specjalistom od remodelingu, którzy dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Przeciętny sklep spożywczy składa się z określonych stref, a ich kolejność oraz sposób zestawienia ze sobą produktów ma duże znaczenie dla sprzedaży.

Co daje przearanżowanie układu sklepu?

Zaplanowany zgodnie z wiedzą o procesie zakupowym projekt sklepu daje efekt uporządkowania i zaciekawienia klienta. Przemyślany układ i kolejność poszczególnych alejek oraz towarów sprawia, że odbiorca siłą rzeczy mija większą liczbę towarów, gdy przemierza market. W czasie przechodzenia obok sklepowych półek klient może dokonać większych zakupów, ponieważ jego wzrok natrafia na umieszczone w odpowiednim miejscu towary. Przearanżowanie układu sklepu przynosi następujące korzyści:

  • zachęca klientów do dokładnego zapoznania się z ofertą sklepu,
  • porządkuje towary wyeksponowane na półkach,
  • wydłuża czas spędzany przez klientów w sklepie,
  • pozwala klientom poznać produkty, których do tej pory nie kupowali,
  • eksponuje niektóre artykuły, aby zachęcić odbiorców do zakupu.

Cała adaptacja lokalu ma na celu zaproszenie klientów do odkrycia sklepu na nowo. To duża szansa na to, aby zwiększyć zysk. Zmiana układu sklepu często skutkuje tym, że zarówno stali jak i nowi odbiorcy chętnie odwiedzają punkt sprzedaży i korzystają z możliwości zakupu asortymentu. Jest to także sprytny sposób na to, aby sprzedać towary z większą marżą lub takie, które wkrótce mogą się przeterminować.

Źródło: https://bigan.pl/oferta/remodeling-lokali-uslugowych-dla-firm/

Kiedy warto przeprowadzić remodeling sklepu?

Realny zysk sklepów spożywczych kształtuje się na poziomie jedynie 2% obrotu. Dlatego w najlepszym interesie właściciela punktu jest osiągnięcie maksymalnej sprzedaży. Do tego dochodzi kwestia niemarnowania niektórych towarów, które tracą na jakości.

Oprócz tego istnieją dodatkowe okoliczności, przy których warto zastanowić się nad wdrożeniem tego sposobu na zwiększenie obrotu. W sytuacji, gdy sklep nie przynosi oczekiwanych zysków, gdy przeprowadzony był remont sklepu lub w przypadku zmiany właściciela warto zmienić jego układ. Również wprowadzenie nowego produktu do oferty lub wycofanie danego towaru to moment, w którym przemyślana aranżacja sklepu spożywczego wpływa korzystnie zarówno na estetykę, jak i funkcjonalność lokalu.

Remodeling sklepu jest jednym ze skutecznych sposobów na przykucie uwagi klienta. W dobie dużej konkurencji w branży sprzedaży detalicznej przemyślane ustawienie towaru na półkach może być strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o poprawę wyników sprzedażowych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij