3 najczęściej popełniane błędy przy wyborze oświetlenia salonu

3 najczęściej popełniane błędy przy wyborze oświetlenia salonu

W salonie spędzamy bardzo dużo czasu zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku. Właśnie dlatego warto zadbać o odpowiednie oświetlenie tego pomieszczenia. Znalezienie odpowiednich artykułów oświetleniowych może być jednak sporym wyzwaniem. Oto 3 najczęściej popełniane błędy przy wyborze oświetlenia do salonu, których należy unikać!

Jako że salon ma różne funkcje, powinniśmy również pamiętać o tym, aby jego oświetlenie było zróżnicowane. Aktualnie w sklepach czeka na nas wiele różnych modeli lamp wiszących, stojących oraz innych typów artykułów oświetleniowych, na przykład oczka świetlne, taśmy LED. Dzięki temu możemy dobrać je indywidualnie do każdego salonu – tego mniejszego i większego, nowoczesnego i tradycyjnie urządzonego, w domu i w mieszkaniu w bloku.

Podpowiadamy, czego warto wystrzegać się przy poszukiwaniu odpowiednich artykułów oświetleniowych. Łatwo o błąd, który może potem wpływać na nasz codzienny komfort korzystania z salonu!

 Tylko jedno źródło światła

To dość często popełniany błąd przy aranżacji różnych pomieszczeń – tylko jedno źródło światła, które ma za zadanie oświetlenie całego pomieszczenia. Najczęściej to lampa sufitowa, która może być wisząca lub też może mieć formę plafonu.

Salon powinien być jednak oświetlony na różne sposoby – oświetlenie sufitowe, na przykład przez efektowne lampy http://centrumswiatla.pl/pl/producer/Philips-lampy/13, to świetny wybór, ale warto także postawić na inne źródła światła, na przykład z lampy podłogowej, ustawionej na komodzie, lamp dekoracyjnych czy lampionów. Dzięki temu można łatwo dopasować aranżację świetlną do pory dnia oraz naszych potrzeb.

Niedopasowane do siebie lampy

Najbardziej elegancki efekt uzyskamy wtedy, gdy lampy w salonie będą pochodziły z tego samego zestawu. Oczywiście, możemy bawić się w eklektyczne połączenia, ale nie zawsze wychodzą one zgodnie z założeniami i mogą wprowadzić do pomieszczenia chaos estetyczny.

Niewłaściwe żarówki

Bardzo ważne jest także dobranie odpowiednich żarówek. Często zapominamy o tym, jak duże mają one znaczenie przy oświetleniu pomieszczeń. W salonie dobrze sprawdzą się żarówki nieco mocniejsze w lampach ogólnych oraz słabsze w lampach dodatkowych – stojących, kinkietach, aby stworzyć klimatyczny efekt. Gdy wybierzemy żarówki o barwie ciepłej, wówczas salon będzie bardziej relaksujący.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij