3 pytania o rolety zewnętrzne na poddaszu

O tym, że rolety zewnętrzne przy oknach poddaszowych, to dobry pomysł nie trzeba nikogo przekonywać. Redukują hałas, zwiększają izolację termiczną budynku, poprawiają bezpieczeństwo. Jaki rodzaj rolet zewnętrznych wybrać? Zanim zamówimy konkretne rozwiązanie do własnego domu warto zadać sobie kilka pytań odnośnie własnych oczekiwań.

Ochrona przed słońcem, ale czy przed światłem?

Do najważniejszych zalet rolet zewnętrznych należy przede wszystkim izolacja termiczna. Rolety pozwalają zredukować uciekające zimą z domu ciepło (tworząc izolującą poduszkę powietrzną między roletą a oknem), a latem chronią poddasze przed nadmiernym przegrzaniem dzięki blokowaniu ilości wpadającego słońca. Rolety zewnętrzne wystarczy zasunąć w ciągu dnia, by po powrocie z pracy cieszyć się przyjemnym, panującym wewnątrz chłodem, nawet jeśli na zewnątrz jest upał.

Dzięki nowym rozwiązaniom w postaci markiz zewnętrznych można również jednocześnie blokować temperaturę, zapewniając dostęp do słonecznego światła. To idealne rozwiązanie dla osób pracujących lub przebywających w ciągu dnia w domu. Markizy zewnętrzne redukują nawet do 76% ciepła słonecznego bez blokowania światła. Mimo słonecznego dnia, w mieszkaniu zostaje zachowana optymalna temperatura.

Jeśli jednak jesteś miłośnikiem drzemek w ciągu dnia, to w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będą rolety zewnętrzne, które pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, bądź markizy zewnętrzne wraz z zaciemniającymi roletami wewnętrznymi. Warto dodać, że nie istnieje możliwość jednoczesnego zamontowania markizy wraz z roletą zewnętrzną.

Sterowanie ręczne czy elektryczne?

Rolety zewnętrzne mogą być sterowane na kilka sposobów:

  • manualnie
  • elektrycznie (za pomocą zasilania elektrycznego bądź solarnego)
    • o poprzez panel dotykowy
    • o poprzez pilota

Który system wybrać? To zależy przede wszystkim od tego, gdzie zamontowane są okna, jakiego typu oraz jak często zamierzamy używać rolet. Jeśli okna są trudno dostępne, zamontowane wysoko, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest ich zamykanie elektryczne. Sterowanie poprzez panel dotykowy (możliwe w przypadku montażu rolet do okien ze sterowaniem elektrycznym) pozwala też na sterowanie wszystkimi roletami w pomieszczeniu z jednego miejsca – czyli wychodząc z domu nie trzeba sprawdzać poszczególnych okien – można wszystkie zamknąć i zasunąć rolet, za pomocą jednego przycisku.

Jak użytkuje dom? Częste podróże czy regularny tryb życia?

Rolety warto też dobrać do prowadzonego stylu życia.  Jeśli często wyjeżdżasz, to zdecydowanie warto zainwestować w rozwiązanie umożliwiające programowanie otwierania się i zamykania rolet. Dlaczego? Bo choć rolety zewnętrzne stanowią ochronę i dodatkową barierę przed napadami, to są również znacznikiem tego, że nie ma nas w domu. Przy częstych wyjazdach można zatem zaprogramować rolety tak, by odsuwały się w środku dnia i tym samym stwarzały wrażenie obecności domowników. Programowalne sterowanie rolet to również ułatwienie przy prowadzeniu regularnego trybu życia, kiedy programujemy otwarcie się rolet na czas, kiedy przebywamy w domu.

O roletach zewnętrznych do okien dachowych warto myśleć już na etapie zamawiania okien. Mimo wyższej ceny niż rolety wewnętrzne, dają zdecydowanie lepszą ochronę termiczną i pozwalają na redukcję hałasu. Zintegrowane rozwiązanie jest wygodne, a jednocześnie daje pewność dopasowania wszystkich elementów. To idealne rozwiązanie jeśli chcemy mieszkać wygodnie i nowocześnie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij