7 zastosowań dla używanych podnośników koszowych

Używane podnośniki koszowe stają się coraz bardziej pożądanym towarem na rynku maszyn budowlanych. Te wszechstronne i niezawodne urządzenia dźwignicowe możesz nabyć w atrakcyjnej cenie bez straty na ich jakości i niezawodności. Nie są to wszystkie korzyści, które płyną z zakupu używanych podnośników koszowych. Może Cię do tego skłonić także duża dostępność regularnie serwisowanych maszyn renomowanych marek i szybki czas realizacji zakupu. Gdzie możesz wykorzystać kupione w ten sposób maszyny?

Używane podnośniki koszowe – komfort i bezpieczeństwo pracy w atrakcyjnej cenie

Jedną z największych zalet podnośników koszowych jest ich zwrotność, wysoka wygoda pracy i manewrowość. Maszynę tę możesz niemal dowolnie dopasować do swoich potrzeb, pożądanej wielkości obszaru roboczego czy charakterystyki otoczenia.

Do wyboru masz między innymi:

 • podnośniki koszowe przegubowe z charakterystyczną, łamaną konstrukcją, która zapewnia bardzo duży zasięg roboczy bez przestawiania pojazdu;
 • stabilne i charakteryzujące się wysokim udźwigiem oraz dużą platformą roboczą podnośniki koszowe nożycowe;
 • zapewniające dużą wysokość roboczą podnośniki koszowe teleskopowe;
 • podnośniki z napędem elektrycznym lub spalinowym do prac wewnątrz oraz na zewnątrz budynków.

Zakup urządzenia o korzystnych parametrach może być jednak kosztowny. W zależności od specyfikacji technicznej maszyny musisz liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset tysięcy złotych.

Bardziej ekonomiczny jest zakup używanych podnośników koszowych. Stwarza on możliwość szybkiego skompletowania floty maszynowej bez konieczności ponoszenia wysokich nakładów finansowych. Musisz wiedzieć, że podnośniki koszowe używane bardzo długo zachowują możliwości techniczne i nawet kilkunastoletnia maszyna wciąż jest wydajna i bezpieczna w użytkowaniu. Dotyczy to zwłaszcza uznanych i sprawdzonych marek, takich jak Genie czy Manitou.

Gdzie wykorzystuje się podnośniki koszowe? 7 praktycznych zastosowań

Sprawdzone przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą używanych podnośników koszowych – takie jak firma GIZO – zazwyczaj mogą pochwalić się bardzo szeroką ofertą. Znajdują się w niej maszyny sprawdzone pod kątem stanu technicznego i regularnie serwisowane.

Używane podnośniki koszowe najchętniej wykorzystywane są do prac:

 1. Interwencyjnych – usuwania śniegu i lodu z dachów lub zniszczonych elementów konstrukcyjnych budynków.
 2. Ratowniczych i gaśniczych.
 3. Wymagających podnoszenia ciężkich ładunków na duże wysokości, w szczególności w branży budowlanej i remontowej.
 4. Prac konserwacyjnych i naprawczych w halach produkcyjnych i magazynowych.
 5. Porządkowych – mycia elewacji lub okien w wysokich budynkach czy wycinki i pielęgnacji drzew.
 6. Rolniczych i sadowniczych.
 7. Montażowych.

Podnośniki koszowe używane przydadzą Ci się przede wszystkim, gdy planujesz rozszerzyć działalność swojej firmy i chcesz uniknąć wysokiego ryzyka inwestycyjnego. Zakup używanego sprzętu jest dogodnym rozwiązaniem także dla dużych firm, które chcą szybko i bezpiecznie skompletować całą flotę tych urządzeń, aby móc sprawnie podejmować się różnych typów zleceń.

Czy zakup używanych podnośników koszowych jest bezpieczny?

niebieski używany podnośnik koszowy

Wiele osób zastanawia się, czy zakup używanych podnośników koszowych nie da tylko pozornych oszczędności i czy po latach koszty utrzymania maszyny nie wzrosną tak bardzo, że cała inwestycja stanie się nieopłacalna. Nie są to obawy bezzasadne, ale wcale nie muszą się spełnić, jeśli do zakupu nie podejdziesz pochopnie.

Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, w tym:

 • wybór podnośnika, który będzie możliwie najbardziej dostosowany do charakteru branży i systemu pracy maszyny;
 • koszty eksploatacji i serwisu urządzenia w porównaniu do planowanego czasu użytkowania;
 • rzeczywisty stan techniczny wybranego podnośnika – dokładnie sprawdź dokumentację techniczną pojazdu;
 • zróżnicowanie i zakres oferty (w tym serwis maszyn) – daje Ci to pewność, że sprzęt spełni Twoje oczekiwania, a przy tym na długo zachowa sprawność i wydajność.

Dobrze przemyślany zakup używanego podnośnika koszowego nie jest ryzykowny. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do zasadności zakupu konkretnego modelu, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców firmy GIZO. Pamiętaj, że wybór używanego podnośnika koszowego musi opierać się na dwóch kryteriach: opłacalności inwestycji i bezpieczeństwie pracy. Nie warto zatem podejmować decyzji pochopnie, zwłaszcza że w tej kwestii masz naprawdę dużo możliwości.

undefined

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij