bloki lego

5 pomysłów na wykorzystanie betonowych bloków lego

Betonowe bloki lego cieszą się wciąż rosnącą popularnością, co zresztą jest w pełni zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że są bardzo łatwe w układaniu. Tak naprawdę bardzo szybko można dopasować wszystkie elementy, dzięki temu praca będzie przebiegać w krótszym czasie, a jednocześnie będzie nader precyzyjna. Wbrew pozorom bloki lego mają szerokie spektrum zastosowania.

Po pierwsze: budowa magazynów

Prowadząc firmę np. meblową konieczne jest posiadanie magazynów, gdzie można przechowywać zarówno materiały, jak i już gotowe meble. Jak wiadomo przedsięwzięcie ich budowy może być bardzo kosztowne i też czasochłonne, szczególnie, gdy zostanie wykonane tradycyjną metodą budowlaną. Oczywiście można jeszcze zdecydować się na konstrukcje stalowe, ale i one do tanich nie należą, a budowa hali stalowej trwa dość długo, ze względu na konieczność spawania i skręcania elementów. Dlatego najlepszym wyborem wydają się być tutaj bloki lego, dzięki którym można postawić halę magazynową szybko i jednocześnie bezproblemowo i nie potrzeba do tego szczególnych umiejętności, gdyż montaż jest niewątpliwie bardzo łatwy.

Po drugie: przegrody na wysypiskach śmieci

bloki legioO tym, jak ważne jest bezpieczeństwo na wysypiskach śmieci nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Umyślne podpalenia czy też zaprószenie ognia mogą się przydarzyć, dlatego i tutaj doskonale sprawdzą się lego bloki. Z nich można wykonać przegrody odgradzające kolejne składowiska śmieci. W ten sposób różne materiały mogą być oddzielone, co sprawia, że na wysypisku panuje większy ład i łatwiejszy jest również recykling odpadów, jeśli wysypisko znajduje się bezpośrednio przy sortowni. Takie przegrody mogą być również tworzone na osiedlach, gdzie oddziela się od siebie kolejne kontenery. Warto zauważyć, że przegrody z lego bloków częściowo zatrzymują również zapachy rozkładających się odpadów, zanim zostaną zabrane przez firmy zajmujące się ich przewożeniem na sortownie i miejsca składowania.

Po trzecie: umocnienia skarp i nasypów

Betonowe bloki lego doskonale sprawdzą się jako umocnienia skarp i nasypów. Jest to konieczne, aby zachować bezpieczeństwo. Przykładem mogą być nasypy przy sortowniach odpadów, a także oczyszczalniach ścieków. Warto docenić zalety tego materiału, który można kłaść bezpośrednio na gruncie, bez konieczności dodatkowego wzmocnienia. Bloki betonowe są wodoszczelne i zapobiegają erozji skarp i nasypów, a wykonanie takiego zabezpieczenia jest zdecydowanie tańsze niż w przypadku innych metod.

Po czwarte: Ogrodzenia i fundamenty pod ogrodzenia

Odpowiednio wykonane ogrodzenie jest niezwykle ważne i w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo. Warto zauważyć, że takie ogrodzenie powinno być trwałe, mocne i jednocześnie niezawodne. Dlatego również tutaj warto wykorzystać bloki lego, które wykazują się niebywałą trwałością, a jednocześnie są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Można je kłaść bezpośrednio na betonie, a także każdym innym podłożu. Cała praca przebiega bardzo szybko.

Po piąte: Garaże i budynki gospodarcze

Kolejnym zastosowaniem bloków lego może być budowa garaży. To znacznie lepsze rozwiązanie niż modele blaszane, a ich stawianie jest równie szybkie. Przede wszystkim pojazdy są lepiej chronione przed gradem, czy nadmiernym nasłonecznieniem. Bloczki można wykorzystać również do budowy budynków gospodarczych. Tradycyjna budowa zajmuje dużo czasu i wymaga zastosowania dodatkowych materiałów, takich jak spoiny. W przypadku ściśle połączonych ze sobą bloczków betonowych nie potrzeba ich stosowania, a ich budowa pozwala na wykonanie szczelnej zabudowy, odpornej na wiatr i deszcz. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą ograniczyć formalności związane z budową, gdyż w tym przypadku nie potrzeba żadnego pozwolenia. Bloki nie wymagają wcześniejszego wykonania fundamentów i są przenośne, zatem nie dotyczą ich przepisy prawa budowlanego.

Bloki lego mają szerokie spektrum zastosowania. Są materiałem bardzo trwałym i odpornym na uszkodzenia. Chcąc szybko postawić magazyn, budynek gospodarczy, czy garaże zdecydowanie warto wybrać ten sposób ich stawiania. Na uwagę zasługuje jeszcze aspekt ekonomiczny, gdyż jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze od tradycyjnej budowy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij