Wybieramy regał na książki

Wybieramy regał na książki

Jesteś zagorzałą fanką literatury i gdy tylko kończysz czytać jedną książkę, sięgasz po kolejną? Tymczasem w Twoim mieszkaniu powoli zaczyna brakować miejsca na przeczytane egzemplarze? A może raczej kolekcjonujesz tomy albumów przyrodniczych albo literatury naukowej? Bez względu na to, jakie książki lubisz najbardziej, zasługują one na zasłużone miejsce w Twoim mieszkaniu. Oto kilka propozycji.

  1. Klasyczna biblioteczka. To opcja idealna dla Ciebie, jeśli mas pokaźną ilość książek w swoim mieszkaniu. Pozwoli Ci uporządkować wszystkie pozycje. Możesz również skorzystać ze specjalnych podpórek, które pomogą Ci utrzymać książki w jednej pozycji.
  2. Regał na kółkach. Jeśli chcesz mieć możliwość zmiany wystroju wnętrza, taki regał spełni swoją rolę w stu procentach! Nie dość, że jest praktyczny, to jeszcze jest nowoczesnym rozwiązaniem, który z pewnością przyciągnie uwagę Twoich gości.
  3. Meblościanka. To rozwiązanie dla Ciebie, jeśli poza uporządkowaniem książek zależy Ci na znalezieniu miejsca na dokumenty, gazety i inne szpargały. Jeśli przeraża Cię cena wybranej meblościanki, promocje z pewnością pozwolą Ci na jej zakup.
  4. Regał modułowy. Jesteś osobą kreatywną, gotową na zmiany? Jeśli tak, to jest regał dla Ciebie! Możesz go zastosować zarówno w klasycznej wersji stojącej, jak i wiszącej. Jego elementy możesz dokupować pojedynczo lub w zestawach.

Książki unoszące się w powietrzu

Przy wyborze regału na książki nie zapomnij o zwróceniu szczególnej uwagi na materiał, z którego został wykonany. Lite drewno, klejonka, tworzywa sztuczne, metal, płyty wiórowe – możliwości jest naprawdę wiele. Dużym zaufaniem cieszy się drewno, które z powodzeniem wytrzyma ciężar najbardziej pokaźniej biblioteczki. Coraz częściej wybierane są również półki wykonane z metalu, które wyglądają dość ascetycznie, a zarazem nowocześnie.

Zależy Ci na tym, by regał na książki wyglądał lekko, zgrabnie i wyjątkowo? Jeśli tak, to meble typu cube mogą spełnić Twoje oczekiwania. Mają zaokrąglone krawędzie i budowę bryły, która jest ciekawa i delikatna zarazem. Innym rozwiązaniem jest pomalowanie wnętrz kilku półek na różne kolory lub umieszczenie książek o tych samych kolorach okładek przy sobie. To również nada całości wrażenia lekkości i oryginalności.

Zupełnie nowym rozwiązaniem są „półki niewidzialne”. Co to takiego? To bardzo cienkie półki, które są zarazem bardzo wytrzymałe. Ustawione na nich tomy książek sprawiają wrażenie jakby unosiły się w powietrzu. Zaskoczenie u gości oglądających Twoją biblioteczkę gwarantowane!

Agnieszka Kaczmarek

Agnieszka Kaczmarek

Redaktorka z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży medialnej. Specjalizuje się w tworzeniu treści o tematyce budowlanej i remontowej. Jej pasją jest dzielenie się praktyczną wiedzą z czytelnikami.

Artykuły: 592

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *