Dziś już każdy może mieć kominek, nawet wtedy, gdy zamieszkuje mieszkanie w bloku, a do dyspozycji ma mały metraż. Jak zaaranżować wnętrze z biokominkiem wiszącym? Co zrobić, aby zarówno biokominek, jak i reszta wnętrza pasowały do siebie?

Biokominek wiszący – czyli co?

Biokominek to kominek, do rozpalenia którego nie używa się drewna. Ogień wydobywa się z niego dzięki biopaliwu. Wyróżnia się kilka modeli takich kominków, najpopularniejsze to biokominki: stojące, portalowe i wiszące. Ten ostatni rodzaj kominka umieszczany jest, jak sama nazwa wskazuje, ponad podłogą, a dokładnie wbudowany jest w ścianę, bądź zawieszony na niej. 

Z racji tego, że biokominki nie są zależne od żadnej instalacji, można je umieścić na dowolnie wybranej przez nas ścianie, co daje spore możliwości aranżacyjne. A oprócz tego nie zajmuje dużo miejsca, ponieważ podłoga pozostaje niezajęta.

Biokominek wiszący a styl danego wnętrza

Kominek podobnie jak pozostałe sprzęty, meble i tekstylia znajdujące się w danym wnętrzu muszą ze sobą współgrać. A to oznacza, że powinny należeć do jednego stylu. Biokominki ze względu na swój design pasują przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych i eklektycznych. Jednak, kiedy zyskają odpowiednią oprawę, np. elegancką ramę, wówczas będą stanowić nieodłączną całość również z wnętrzem klasycznym.

Dodatkową zaletą biokominków wiszących jest to, że są one bardzo dyskretne, nie zawsze muszą stanowić centrum danego pomieszczenia. Jednak jeżeli chcemy, by wyróżniały się w danej przestrzeni, wystarczy je w odpowiedni sposób wyeksponować, np. poprzez pomalowanie ściany z kominkiem na inny kolor niż w reszcie pokoju.

Kominek a telewizor

Niekiedy problemem aranżacyjnym jest to, że w danym miejscu musi znajdować się zarówno kominek jak i telewizor. Aby uniknąć kiczowatości, należy je odpowiednio rozmieścić. Telewizor i kominek można ulokować równolegle obok siebie, wtedy gdy mają podobną stylistykę i są zbliżonych rozmiarów. Trzeba pamiętać, aby zachować odpowiednie odległości i izolację. Inną opcją jest umieszczenie kominka na przeciwległej ścianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ