Aranżacja wnętrza z biokominkiem wiszącym, elegancja i funkcjonalność!

Aranżacja wnętrza z biokominkiem wiszącym, elegancja i funkcjonalność!

Dziś już każdy może mieć kominek, nawet wtedy, gdy zamieszkuje mieszkanie w bloku, a do dyspozycji ma mały metraż. Jak zaaranżować wnętrze z biokominkiem wiszącym? Co zrobić, aby zarówno biokominek, jak i reszta wnętrza pasowały do siebie?

Biokominek wiszący – czyli co?

Biokominek to kominek, do rozpalenia którego nie używa się drewna. Ogień wydobywa się z niego dzięki biopaliwu. Wyróżnia się kilka modeli takich kominków, najpopularniejsze to biokominki: stojące, portalowe i wiszące. Ten ostatni rodzaj kominka umieszczany jest, jak sama nazwa wskazuje, ponad podłogą, a dokładnie wbudowany jest w ścianę, bądź zawieszony na niej. 

Z racji tego, że biokominki nie są zależne od żadnej instalacji, można je umieścić na dowolnie wybranej przez nas ścianie, co daje spore możliwości aranżacyjne. A oprócz tego nie zajmuje dużo miejsca, ponieważ podłoga pozostaje niezajęta.

Biokominek wiszący a styl danego wnętrza

Kominek podobnie jak pozostałe sprzęty, meble i tekstylia znajdujące się w danym wnętrzu muszą ze sobą współgrać. A to oznacza, że powinny należeć do jednego stylu. Biokominki ze względu na swój design pasują przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych i eklektycznych. Jednak, kiedy zyskają odpowiednią oprawę, np. elegancką ramę, wówczas będą stanowić nieodłączną całość również z wnętrzem klasycznym.

Dodatkową zaletą biokominków wiszących jest to, że są one bardzo dyskretne, nie zawsze muszą stanowić centrum danego pomieszczenia. Jednak jeżeli chcemy, by wyróżniały się w danej przestrzeni, wystarczy je w odpowiedni sposób wyeksponować, np. poprzez pomalowanie ściany z kominkiem na inny kolor niż w reszcie pokoju.

Kominek a telewizor

Niekiedy problemem aranżacyjnym jest to, że w danym miejscu musi znajdować się zarówno kominek jak i telewizor. Aby uniknąć kiczowatości, należy je odpowiednio rozmieścić. Telewizor i kominek można ulokować równolegle obok siebie, wtedy gdy mają podobną stylistykę i są zbliżonych rozmiarów. Trzeba pamiętać, aby zachować odpowiednie odległości i izolację. Inną opcją jest umieszczenie kominka na przeciwległej ścianie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij