Auto przygotowane do drogi

Auto przygotowane do drogi

Wiele osób szczególną uwagę przykłada do tego, jak wygląda ich samochód. Sprzątanie w środku, regularne wizyty na myjni czy też okazjonalne dopieszczanie czterech kółek specjalnymi preparatami mają zapewniać nie tylko ładny wygląd, ale również sprawne funkcjonowanie oraz odpowiednią konserwację. Te wszystkie procedury sprawiają, że auto będzie nam służyło zdecydowanie dłużej, a im intensywniej z niego korzystamy, czy też narażamy na niesprzyjające warunki, tym mocniej powinniśmy zadbać o odpowiednią konserwację.

To czego nie widać

Choć najwięcej uwagi poświęca się zewnętrznym elementom karoserii, to warto pamiętać, że szczególnie po sezonie zimowym także podwozie samochodu wymaga dedykowanej pielęgnacji. W tym wypadku niekoniecznie chodzi o względy estetyczne, lecz o odpowiednie funkcjonowanie samochodu. Nagromadzone po sezonie zimowym środki chemiczne i sól w prostej linii prowadzą do korozji, a ta generuje kolejne koszty. W związku z tym przynajmniej raz w roku powinniśmy się zdecydować na mycie podwozia.

Znajdź fachowców

Procedura mycia podwozia jest trudna do przeprowadzenia bez odpowiednich kanałów oraz sytemu odprowadzania wody. A i tak ze względu na możliwość uszkodzenia elektroniki warto oddać całą operację w ręce specjalistów. Najlepiej sprawdzają się myjnie ręczne, które dokładnie i precyzyjne wyczyszczą podwozie z nagromadzonego brudu, soli czy też środków chemicznych. Można oczywiście skorzystać również z popularnych myjni automatycznych. To rozwiązanie zdecydowanie szybsze i tańsze. Jest jednak polecane na okazjonalne mycie podwozia. Nowością na polskim rynku stają się myjnie laserowe, które szybko i skutecznie czyszczą auta. Cała procedura polega na dokładnym przeskanowaniu auta i dopasowaniu kąta pracy dyszy do jego kształtów. Następnie samochód jest myty wodą z proszkiem i pianą, płukany i osuszany. W skład takiej usługi wchodzi również mycie podwozia. To dość wygodny sposób konserwacji.

Niezależnie od tego, jaki masz samochód i w jaki sposób o niego dbasz, okresowe mycie podwozia – obowiązkowo po zimie pozwoli uniknąć bardzo nieprzyjemnych i kosztowanych napraw. Niezabezpieczone i narażone na działanie szkodliwych substancji elementy podwozia z czasem będą rdzewieć i zaczną pojawiać się dziury. A to już nie jest ani bezpieczne, ani estetyczne.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij