bateriaumywalkowastojaca-nacozwrocicuwageprzyzakupie

Bateria umywalkowa stojąca – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia łazienki jest bateria. Pozwala ona w odpowiedni sposób zatroszczyć się o higienę, zapewniając dostęp do bieżącej wody. Jednak wybierając odpowiednią baterię łazienkową warto również zadbać o jej dostosowanie do wyglądu całej łazienki. Dzięki temu zyska ona również znaczenie dekoracyjne. Dodatkowym atutem będzie także łatwość czyszczenia, co pozwoli jej dłużej zachować estetyczny wygląd. W naszym krótkim poradniku podpowiadamy, na jakie elementy należy zwrócić uwagę, wybierając baterię umywalkową stojącą.

Bateria umywalkowa stojąca – czym jest?

Pytanie wydaje się na pozór banalne. Jednak każda osoba, która na poważnie brała się do tematu wykończenia łazienki, doskonale zdaje sobie sprawę z olbrzymiego wyboru w tym zakresie. Wśród dostępnych obecnie na rynku baterii łazienkowych znaleźć można między innymi takie, które umożliwiają montaż w ścianie. W ten sposób ograniczamy ilość zajmowanego przez kran łazienkowy miejsca, ale jednocześnie znacznie utrudniamy dostęp do niej w razie awarii. Bateria umywalkowa stojąca montowana jest na brzegu umywalki lub na blacie szafki, jeśli odpływ nie jest z nią zintegrowany. Tak zaprojektowany kran wymaga co prawda nieco więcej gimnastyki w trakcie sprzątania, ale jednocześnie pozwala zachować dostęp do elementów kanalizacyjnych.

Rodzaje baterii umywalkowych stojących

Jak już zostało wspomniane, z uwagi na sposób montażu można wyróżnić dwa rodzaje baterii łazienkowych. Klasyczna bateria umywalkowa umieszczana jest w specjalnym otworze umywalki, o który powinien zadbać jej producent. Może ona być mniejsza i krótsza niż bateria nablatowa, która ze względu na miejsce montażu musi mieć nieco większy zasięg. Wybór każdej z nich uzależniony jest przede wszystkim od miejsca, które możemy na nią przeznaczyć. Dlatego zaleca się, by przed wyborem kranu, zaplanować kształt i rodzaj umywalki. W łazience, w której nie ma miejsca na duży blat, zdecydowanie lepiej sprawdzi się klasyczna umywalka ze zintegrowana z szafką. Do niej można dobrać baterię montowaną w ścianie lub baterię umywalkową stojącą. Jeśli jednak miejsce na to pozwala, modnym rozwiązaniem będzie wybór umywalki nablatowej i dopasowanej do niej baterii.

Inną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest sposób odkręcania przepływu wody. Tradycyjnym wyborem są tutaj gałki z zimną i ciepłą wodą, jednak od wielu lat powszechnie stosuje się krany z rączką. W nich regulacja temperatury wody uzależniona jest od stopnia przesunięcia rączki w lewo lub prawo.

Jak dobrać odpowiednią baterię do swojej łazienki?

Poza kwestiami praktycznymi, jak opisane wyżej ilość miejsca, wygoda sprzątania czy łatwy dostęp w razie awarii, podczas wyboru większość z nas kierować się będzie przede wszystkim względami estetycznymi. W tym przypadku nie ma powodu do obaw – bateria umywalkowa stojąca nie musi być nudna! Duży wybór rozmaitych kształtów i kolorów sprawia, że Twoja łazienka może wiele zyskać dzięki tak mało urozmaiconemu na pozór dodatkowi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij