regały loft

Biblioteczka w salonie czy sypialni?

Najpierw musisz wybrać miejsce, gdzie chcesz urządzić swoją biblioteczkę. Może być to salon, ale i sypialnia. Musisz pomyśleć gdzie najczęściej czytasz i właśnie tam postawić na nowe elementy wyposażenia. Wiele osób czyta przed snem i dla nich naturalnym wyborem będzie sypialnia. Z kolei te osoby, które mają podzielność uwagi i lubią śledzić informacje, czy słuchać koncertów w TV, a jednocześnie zatopić się w lekturze, powinny stworzyć biblioteczkę w salonie. Oczywiście może ona powstać także w domowym gabinecie. Jeśli pracujecie w domu i gabinet jest także Waszym azylem, to jak najbardziej będzie to odpowiednie miejsce na urządzenie biblioteczki. Warto również zauważyć, że jej obecność sprawia, że Twoje miejsce pracy prezentuje się bardziej profesjonalnie. Jeszcze tylko kilka pozycji książkowych związanych z Twoją pracą i tak w istocie się stanie. Wygląda to dobrze, np. gdy prowadzisz rozmowy z klientami i kontrahentami live i masz za sobą ową biblioteczkę. Są takie profesje, gdzie „oczytanie” jest bardzo mile widziane. Na pewno jest tak w przypadku lekarzy, dziennikarzy czy prawników. Ale można wymienić jeszcze wiele innych profesji.

Regały stojące czy wiszące – co wybrać do domowej biblioteczki?

Miejsce mamy wybrane więc czas zabrać się za wybór regałów. Doskonałym wyborem mogą być regały loft. Wśród nich znajdziesz zarówno modele wiszące, jak i stojące. Dlaczego akurat loftowe? Mają minimalistyczny design, dlatego nie odwracają uwagi od tego, co w tej strefie jest najważniejsze, a więc książek. Co więcej, regały loft pięknie je eksponują, a jednocześnie można zwrócić uwagę na ich nowoczesny design i ergonomię. Ciekawym wyborem mogą być chociażby regały loft przypominające drabinę. Można zdecydować się również na modele wiszące oparte na solidnych metalowych stelażach, które nie zawsze muszą mieć prostokątny kształt, można zdecydować się np. na trójkątne. Takie mogą sprawdzić się np. na książki o tematyce religijnej, w końcu w sztuce symbolem Boga było oko w trójkącie. Regały wiszące loft mogą mieć też różną wielkość i można je powiesić tworząc ścienne półki o ciekawym, geometrycznym designie.

 

Fotel bujany a może szezlong – jakie wypoczynki sprawdzą się w strefie bibliotecznej?

Skoro już wiemy, jakie regały warto wybrać do domowej biblioteczki, to czas na dobór mebli wypoczynkowych. W końcu obok regałów może stanąć fotel, a gdy jest więcej miejsca nawet szezlong. W przypadku industrialnej aranżacji może sprawdzić się fotel z szarą tapicerką posadowiony na drewnianych nóżkach. Można wybrać też tradycyjny fotel bujany. Z kolei szezlong będzie tu elementem kontrastującym, tworzącym eklektyczną aranżację z nutą glamour. Czytanie często zajmuje wiele godzin, szczególnie gdy lektura jest wyjątkowo wciągająca, warto więc zadbać by fotel miał wygodne oparcie. Doskonale sprawdzą się modele z regulowanym zagłówkiem. W przypadku gabinetu można oczywiście czytać w odpowiednio wyregulowanym fotelu biurowym.

 

Postaw na oświetlenie, które w strefie bibliotecznej ma ogromne znaczenie – zadbaj o swój wzrok

W biblioteczce istotne znaczenie ma również oświetlenie. Dlatego tworząc taką strefę powinieneś postawić na dodatkową lampę stojącą, która może stanąć obok fotela czy też za fotelem. Warto by bilblioteczka znalazła się w miejscu, gdzie znajduje się oświetlenie typu oczka led. Dzięki temu uzyskasz efekt równomiernego świecenia, bez efektu cieni, które przy czytaniu mogą przeszkadzać. Warto pamiętać także o barwie oświetlenia. Najlepiej wybrać neutralną, bo ciepła zbytnio relaksuje. Chyba że czytanie traktujesz jako formę usypiacza, wtedy może się sprawdzić.

Domowa biblioteczka może być elegancka i wygodna w użytkowaniu. Warto wybrać meble, które dobrze wyeksponują wszystkie pozycje książkowe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij