Bramy garażowe – element wyposażenia dbający o ochronę auta
Właściciele samochodów, nie tylko osobowych, ale i dostawczych, zawsze powinni przestrzegać wszystkich zasad dotyczących ich prawidłowej eksploatacji. Jedną z istotniejszych, niestety często lekceważoną, jest właściwe przechowywanie posiadanego auta, zapewniające mu przede wszystkim ochronę przed czynnikami atmosferycznymi oraz kradzieżą. Z tego powodu najczęściej parkujemy nasze pojazdy w solidnych garażach, murowanych lub nawet blaszanych, a najważniejszym elementem ich wyposażenia są niewątpliwie bramy garażowe. Można je znaleźć również w ofercie naszej firmy, a te, które sprzedajemy, korzystnie wyróżniają się wysoką jakością i najlepszymi materiałami użytymi do ich produkcji, gwarantującymi odporność oraz wytrzymałość na uszkodzenia.
Bramy garażowe – na co zwrócić uwagę przed zakupem
Odpowiednie zabezpieczenie wjazdu do garażu jest sprawą absolutnie priorytetową, którą warto uwzględnić już na etapie budowy domu, biorąc pod uwagę zwłaszcza późniejszy komfort korzystania z tego pomieszczenia. Lepiej od razu dostosować np. wjazd czy ilość miejsca przed garażem, istotne dla otwierania bramy, niż później dokonywać pracochłonnych i kosztownych poprawek. Zanim jednak ostatecznie zdecydujemy się na zakup, powinniśmy dokładnie wiedzieć, czym charakteryzuje się warta naszej uwagi brama i na jakie jej parametry musimy zwrócić szczególną uwagę. Wybierając konkretny model powinniśmy uwzględnić:
- wymiary wjazdu do garażu, najlepiej, aby były one zgodne z rozmiarem interesującej nas bramy, co pozwoli uniknąć robienia jej na indywidualne zamówienie i niepotrzebnego podwyższenia kosztów zakupu oraz montażu;
- równie ważne są wymiary wnętrza pomieszczenia, szczególnie jego długość i wysokość, istotne przy bramach segmentowych lub rolowanych z systemem automatycznego zamykania;
- wspomniana wielkość podjazdu przed garażem, od czego bezpośrednio zależy sposób, w jaki brama będzie otwierana. Mamy tu do wyboru kilka rozwiązań, tradycyjne skrzydła drzwiowe otwierane na boki, albo zajmujące mniej miejsca modele podnoszone najczęściej do góry;
- materiały, z jakich zrobiono bramę, a zazwyczaj wykorzystuje się w tym celu profile stalowe lub aluminiowe, których pokrycie stanowi blacha także z tych materiałów, panele z tworzywa sztucznego lub drewno;
- dołączane, również przez nas, bogate wyposażenie dodatkowe wpływające na estetykę i komfort użytkowania zamknięcia garażu. W ofercie można znaleźć między innymi ocieplenie, izolację termiczną w postaci warstwy styropianu lub wełny mineralnej montowane w skrzydle bramy. Przyszły użytkownik może ponadto wybrać jej kolorystykę, co pozwala na dopasowanie do elewacji budynku, dodatkowe okna, drzwi i wyposażenie podnoszące poziom bezpieczeństwa, mocne, atestowane zamki oraz inne przydatne zabezpieczenia antywłamaniowe, takie jak alarm z powiadomieniem właściciela, agencji ochrony lub policji.
Trzymając się przedstawionych powyżej zasad, na pewno uda się znaleźć bramę w pełni odpowiadającą stawianym przed nią wymaganiom, renomowany producent nie tylko dostarczy ją w wyznaczonym wcześniej terminie, ale i zagwarantuje jej profesjonalny montaż.
Bramy garażowe segmentowe – nowoczesne rozwiązanie, jakiemu warto zaufać
Wśród wielu rodzajów oferowanych przez nas typów bram garażowych, warto zwrócić uwagę na najczęściej wybierane modele segmentowe. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że spotykamy je już w większości garaży, a taką popularność zawdzięczają licznym zaletom znacznie ułatwiającym codzienną eksploatację. Brama segmentowa pozwala przede wszystkim zaoszczędzić dużo miejsca przed garażem, w sytuacji, gdy go po prostu brakuje i niemożliwe jest korzystanie z klasycznie otwieranego modelu. Ten rodzaj bram, jak nazwa wskazuje, złożony jest z kilku, elastycznie połączonych ze sobą segmentów, a każdy z nich to konstrukcja kratownicowa krytą blachą zabezpieczoną przed korozją, malowaną proszkowo lub pokrytą okleina drewnopodobną. Segmenty poruszają się po umieszczonych w garażu prowadnicach, a w zależności od sposobu ich montażu bramy dzielimy na:
- górne, gdzie prowadnice zamontowane są na suficie, na który najeżdżają segmenty podczas otwierania i zamykania;
- boczne, z prowadnicami montowanymi na jednej ze ścian, rozwiązanie spotykane w niewielkich garażach o nietypowym kształcie.
Zamykanie garażu może się odbywać ręcznie, lecz większość klientów decyduje się jednak na pełną automatykę bramy, łącznie z systemami zdalnego sterowania, pilotem, a nawet za pomocą smartfona. Każda brama garażowa opuszczająca nasze zakłady przechodzi dokładne testy jakościowe, co potwierdzają stosowne certyfikaty, dbamy także o pełne bezpieczeństwo jej użytkowników. Skrzydło na pewno nie zamknie się przypadkowo, kiedy znajduje się pod nim człowiek albo pojazd, nie dojdzie do tego również w sytuacji, gdy zerwie się linka w prowadnicy, a zamontowany system czujników natychmiast powiadomi o zaistniałym problemie.