Bramy garażowe – element wyposażenia dbający o ochronę auta

Bramy garażowe – element wyposażenia dbający o ochronę auta

Właściciele samochodów, nie tylko osobowych, ale i dostawczych, zawsze powinni przestrzegać wszystkich zasad dotyczących ich prawidłowej eksploatacji. Jedną z istotniejszych, niestety często lekceważoną, jest właściwe przechowywanie posiadanego auta, zapewniające mu przede wszystkim ochronę przed czynnikami atmosferycznymi oraz kradzieżą. Z tego powodu najczęściej parkujemy nasze pojazdy w solidnych garażach, murowanych lub nawet blaszanych, a najważniejszym elementem ich wyposażenia są niewątpliwie bramy garażowe. Można je znaleźć również w ofercie naszej firmy, a te, które sprzedajemy, korzystnie wyróżniają się wysoką jakością i najlepszymi materiałami użytymi do ich produkcji, gwarantującymi odporność oraz wytrzymałość na uszkodzenia.

Bramy garażowe – na co zwrócić uwagę przed zakupem

Odpowiednie zabezpieczenie wjazdu do garażu jest sprawą absolutnie priorytetową, którą warto uwzględnić już na etapie budowy domu, biorąc pod uwagę zwłaszcza późniejszy komfort korzystania z tego pomieszczenia. Lepiej od razu dostosować np. wjazd czy ilość miejsca przed garażem, istotne dla otwierania bramy, niż później dokonywać pracochłonnych i kosztownych poprawek. Zanim jednak ostatecznie zdecydujemy się na zakup, powinniśmy dokładnie wiedzieć, czym charakteryzuje się warta naszej uwagi brama i na jakie jej parametry musimy zwrócić szczególną uwagę. Wybierając konkretny model powinniśmy uwzględnić:

  • wymiary wjazdu do garażu, najlepiej, aby były one zgodne z rozmiarem interesującej nas bramy, co pozwoli uniknąć robienia jej na indywidualne zamówienie i niepotrzebnego podwyższenia kosztów zakupu oraz montażu;
  • równie ważne są wymiary wnętrza pomieszczenia, szczególnie jego długość i wysokość, istotne przy bramach segmentowych lub rolowanych z systemem automatycznego zamykania;
  • wspomniana wielkość podjazdu przed garażem, od czego bezpośrednio zależy sposób, w jaki brama będzie otwierana. Mamy tu do wyboru kilka rozwiązań, tradycyjne skrzydła drzwiowe otwierane na boki, albo zajmujące mniej miejsca modele podnoszone najczęściej do góry;
  • materiały, z jakich zrobiono bramę, a zazwyczaj wykorzystuje się w tym celu profile stalowe lub aluminiowe, których pokrycie stanowi blacha także z tych materiałów, panele z tworzywa sztucznego lub drewno;
  • dołączane, również przez nas, bogate wyposażenie dodatkowe wpływające na estetykę i komfort użytkowania zamknięcia garażu. W ofercie można znaleźć między innymi ocieplenie, izolację termiczną w postaci warstwy styropianu lub wełny mineralnej montowane w skrzydle bramy. Przyszły użytkownik może ponadto wybrać jej kolorystykę, co pozwala na dopasowanie do elewacji budynku, dodatkowe okna, drzwi i wyposażenie podnoszące poziom bezpieczeństwa, mocne, atestowane zamki oraz inne przydatne zabezpieczenia antywłamaniowe, takie jak alarm z powiadomieniem właściciela, agencji ochrony lub policji.

Trzymając się przedstawionych powyżej zasad, na pewno uda się znaleźć bramę w pełni odpowiadającą stawianym przed nią wymaganiom, renomowany producent nie tylko dostarczy ją w wyznaczonym wcześniej terminie, ale i zagwarantuje jej profesjonalny montaż.

Bramy garażowe segmentowe – nowoczesne rozwiązanie, jakiemu warto zaufać

Wśród wielu rodzajów oferowanych przez nas typów bram garażowych, warto zwrócić uwagę na najczęściej wybierane modele segmentowe. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że spotykamy je już w większości garaży, a taką popularność zawdzięczają licznym zaletom znacznie ułatwiającym codzienną eksploatację. Brama segmentowa pozwala przede wszystkim zaoszczędzić dużo miejsca przed garażem, w sytuacji, gdy go po prostu brakuje i niemożliwe jest korzystanie z klasycznie otwieranego modelu. Ten rodzaj bram, jak nazwa wskazuje, złożony jest z kilku, elastycznie połączonych ze sobą segmentów, a każdy z nich to konstrukcja kratownicowa krytą blachą zabezpieczoną przed korozją, malowaną proszkowo lub pokrytą okleina drewnopodobną. Segmenty poruszają się po umieszczonych w garażu prowadnicach, a w zależności od sposobu ich montażu bramy dzielimy na:

  • górne, gdzie prowadnice zamontowane są na suficie, na który najeżdżają segmenty podczas otwierania i zamykania;
  • boczne, z prowadnicami montowanymi na jednej ze ścian, rozwiązanie spotykane w niewielkich garażach o nietypowym kształcie.

Zamykanie garażu może się odbywać ręcznie, lecz większość klientów decyduje się jednak na pełną automatykę bramy, łącznie z systemami zdalnego sterowania, pilotem, a nawet za pomocą smartfona. Każda brama garażowa opuszczająca nasze zakłady przechodzi dokładne testy jakościowe, co potwierdzają stosowne certyfikaty, dbamy także o pełne bezpieczeństwo jej użytkowników. Skrzydło na pewno nie zamknie się przypadkowo, kiedy znajduje się pod nim człowiek albo pojazd, nie dojdzie do tego również w sytuacji, gdy zerwie się linka w prowadnicy, a zamontowany system czujników natychmiast powiadomi o zaistniałym problemie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij