Budowa pawilonów i galerii handlowych - aktualne trendy w projektowaniu obiektów handlowych

Budowa pawilonów i galerii handlowych – aktualne trendy w projektowaniu obiektów handlowych

Trendy w projektowaniu obiektów handlowych kształtowane są przez prawo, warunki demograficzne i środowiskowe, aktualne trendy architektoniczne, trendy społeczne definiujące funkcje takich obiektów, oraz otoczenie w jakim dany obiekt ma się znaleźć. W projektowaniu obiektów handlowych coraz istotniejsze stają się emocje i doświadczenie zakupowe. Projektanci skupiają się na nowych potrzebach konsumentów dostosowując wnętrza do funkcji społecznych galeriiWięcej informacji o projektowaniu i budowie pawilonów znajdą Państwo na stronie firmy Stacon z Kadzidła.

Galeria handlowe a funkcja społeczna

Galerie handlowe przestają być miejscem, którego główną funkcją jest funkcja sprzedażowa. Zgodnie z potrzebami społeczeństwa stają się  centrami tworzącymi społeczność, zapewniającymi społeczności odpowiednie rozrywki. Do podstawowej handlowej funkcji galerii dochodzą funkcje rozrywkowe, gastronomiczne, kulturalne, sportowe. Galeria staje się miejscem, w którym w sposób przyjemny możemy spędzić wolny czas. Obejrzeć film w kinie, zjeść kolację, skorzystać z zajęć fitness lub atrakcji z okazji np. Dnia Dziecka. Galeria staje się miejscem spotkań.

Design przyjazny człowiekowi

Współczesne projektowanie pawilonów i galerii handlowych jest projektowaniem, w którego centrum stoi człowiek. Obiekty planowane i realizowane są w taki sposób, by maksymalnie ułatwić korzystanie  z nich osobom w różnym wieku, o różnych potrzebach  i o różnych możliwościach ruchowych. Bardzo ważne jest uwzględnienie w projekcie miejsc, w których można spędzić czas z bliskimi. Przestrzenie do organizowania wydarzeń kulturalnych, tarasy, pokoje dla rodziców z dziećmi. Istotne jest także planowanie przestrzeni z myślą o osobach niepełnosprawnych ruchowo, starszych i dzieciach. Obiekty muszą posiadać odpowiednio użyteczne korytarze, podjazdy  oraz windy. Nie bez znaczenia są restauracje z osobnym wejściem z poziomu ulicy.

Budownictwo odpowiedzialne za środowisko

Od początku 2019 roku wszystkie nowe budynki mają być budowane jako obiekty o niemal zerowym zużyciu energii elektrycznej. Cele energooszczędne stawia przed budowanymi obiektami dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady Europy. Energooszczędne budowanie możliwe jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów. Pozwala to na tańszą eksploatację obiektów komercyjnych oraz ochronę środowiska.

Estetyka wtapiająca się w otoczenie

Bardzo istotne jest by pawilony i galerie handlowe stanowiły integralną część miasta, były wkomponowane w otoczenie. Obiekty muszą być na odpowiednim poziomie architektonicznym, tak aby upiększały miejska przestrzeń. Dużą role odgrywa tu tak zwana zielona infrastruktura – ściany, tarasy i fasady.

Odpowiednie otoczenie obiektu

Bardzo istotne jest otoczenie projektowanego obiektu, jego usytuowanie oraz odpowiednie udogodnienia. Duży parking umożliwiający bezproblemowe pozostawienie samochodu przez klienta, bliskość komunikacji miejskiej oraz wszechstronność lokalizacji lub bliskość innych sklepów pozwolą klientom załatwić większość spraw w jednym miejscu a tym samym zaoszczędzić sporo czasu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij