Ceny okien balkonowych

Duże przeszklenia są obecnie modne i dominują w projektowanych współcześnie budynkach. Przede wszystkim znajdują zastosowanie w nowoczesnym budownictwie mieszkalnym. Panoramiczne przeszklenia podnoszą zarówno walory estetyczne, jak i użytkowe domu lub mieszkania. Optymalnie doświetlają przestrzeń domową oraz sprytnie zacierają granicę pomiędzy wnętrzem a ogrodem lub tarasem. Ile kosztują drzwi balkonowe? Cena zależy od wielu czynników. Podpowiadamy, co wpływa na koszt zakupu dostępnych modeli.

Popularni producenci okien balkonowych

Lista firm, które zajmują się produkcją elementów stolarki otworowej jest bardzo długa. Wielu producentów specjalizuje się w wytwarzaniu plastikowych oraz aluminiowych okien balkonowych. Profile okienne wykonane z aluminium i PCV charakteryzują się podobnymi właściwościami cieplnymi oraz akustycznymi. Modele z polichlorku winylu wykazują jednak większą odporność na działanie czynników zewnętrznych, jak również chronią przed nadmiarem hałasu z zewnątrz.

Czy duże tafle szkła powodują znaczne straty ciepła? Zdecydowanie nie ma powodów do takich obaw. Producenci stolarki otworowej dokładają wszelkich starań, by oferowane produkty wpisywały się w ramy budownictwa pasywnego. Obecnie korzystają z energooszczędnych i ekologicznych materiałów, które mogą być poddawane recyklingowi. Warto zaufać sprawdzonej marce oraz kupić produkty u sprawdzonego producenta stolarki otworowej.

Średnie ceny okien tarasowych

Najwięcej kosztują drewniane i aluminiowe okna balkonoweCena jednoskrzydłowych modeli rozwierano-uchylnych wykonanych z naturalnych surowców oscyluje w granicach 1200-2800 zł. Za okna drewniane dwuskrzydłowe o wysokości 230 cm trzeba średnio zapłacić 4800-7000 złotych. Zdecydowanie droższe są modele uchylno-przesuwne z dwoma skrzydłami ruchomymi. Najdroższe są konstrukcje podnoszono-przesuwne HST o łącznej szerokości 600 cm i wysokości 230 cm.

Cena standardowych modeli PCV rozpoczyna się od kwoty 1000 zł. Za drzwi rozwierano-uchylne  o wysokości 220 cm trzeba zapłacić ok. 3000-4500 złotych. Modele PCV uchylno-przesuwne, z dwoma skrzydłami ruchomymi kosztują średnio 5000-12000 zł. Najwięcej zapłacimy za podnośno-przesuwne okno balkonowe. Cena modeli o szerokości 600 cm i wysokości 230 cm wynosi 9000-19000 złotych.

Od czego zależą ceny okien balkonowych?

Na koszt zakupu wpływa wiele czynników. Cena okna balkonowego zależy od jego rozmiaru,  rodzaju zastosowanych szyb i okuć, sposobu otwierania, koloru oraz jakości materiału, z którego zostało wykonane. Najbardziej popularne są drzwi tarasowe z trzyszybowym pakietem z ciepłymi ramkami dystansowymi, skrzydłem podnoszono-przesuwnym, klamką HST i niskim progiem. Warto zainwestować w konstrukcje bazujące na wielokomorowym systemie profili, które zostały wyposażone w system uszczelek przyszybowych.

Nasz wybór i polecane produkty

Szeroki wybór energooszczędnych modeli z PCV i aluminium znajduje się w ofercie firmy Domel. Renomowany producent stolarki okienno-drzwiowej posiada w sprzedaży okna i drzwi tarasowe, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Oferta dotyczy modeli, takich jak Perspektive i Verano. Oferowane modele zacierają granicę pomiędzy przestrzenią wewnętrzną oraz zewnętrzną. Parametry techniczne zostały wyszczególnione w karcie produktu, która znajduje się na stronie renomowanego producenta https://domel.pl/.

Podsumowując, ile kosztuje okno balkonowe? Wiele zależy od właściwości cieplnych oraz wyposażenia dodatkowego. Istotne znaczenie ma wielkość przeszklenia, rodzaj materiału, kolor i sposób wykończenia profili. Cena okna balkonowego z drzwiami podnoszono-przesuwnymi HST może być nawet trzy razy wyższa niż rozwierano-uchylnych. Dodatkowy koszt generują zabezpieczenia antywłamaniowe na całym obwodzie, szprosy oraz szyby o wysokiej izolacyjności termicznej. Najczęściej trzeba też dopłacić do inteligentnego systemu okuć Roto Inowa i trzyszybowego pakietu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij