Ciekawe i praktyczne szkolenie – monter rusztowań

Ciekawe i praktyczne szkolenie – monter rusztowań

Kurs na rusztowania to jedna z ciekawszych propozycji, jaką dla młodych osób mają firmy szkoleniowe. Jest opcją dla wszystkich, którzy cenią sobie szybkie podjęcie pracy po zakończeniu edukacji i kompleksowe szkolenie. Rusztowania są obecnie elementem niezbędnym na wszelkiego rodzaju budowach, więc umiejętności związane z ich stawianiem są niemal gwarantem zatrudnienia.

Kurs na rusztowania to gwarancja praktycznego zawodu

Kurs montera rusztowań to przede wszystkim szkolenie od strony praktycznej. Podczas zajęć kładzie się nacisk na znajomość przepisów związanych z postępowaniem podczas pracy i zasadami bezpieczeństwa – najważniejsze jest bowiem zachowanie reguł BHP, zarówno w trakcie pracy, jak i podczas kursu zawodowego. Kraków i Wrocław, jako miasta, które obecnie rozwijają się bardzo dynamicznie, mogą zaoferować osobom przeszkolonym w tym zakresie nieograniczone miejsca pracy. Kompleksowy kurs na rusztowania powinien także zapewnić uczestnikom wiedzę o rodzajach i typach rusztowań – tak, aby w przyszłości byli w stanie samodzielnie zadecydować o rodzaju konstrukcji, jaka stanie na budowie.

Kurs montera rusztowań – wiedza o rusztowaniach w pigułce

Kurs montera rusztowań w części praktycznej powinien zawierać informacje na temat tego, jakie istnieją rodzaje rusztowań, a także – do jakich typów prac budowlanych pasują konkretne konstrukcje. To niezbędny element szkolenia – monter rusztowań powinien bowiem wiedzieć, jakie konstrukcje w danym momencie zapewnią największą efektywność prac oraz bezpieczeństwo obsługi. Czego dowie się kursant na szkoleniu – monter rusztowań?

  • Najpopularniejszym typem konstrukcji są rusztowania warszawskie. To ich potoczna nazwa, ponieważ w profesjonalnej nomenklaturze określa się je jako rusztowania kolumnowe. Kurs na rusztowania wyjaśnia, jak stosować je przy robotach murarskich czy tynkarskich – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Ich zaletą jest fakt, że budowa takiej konstrukcji przebiega szybko i sprawnie.
  • Kurs montera rusztowań obejmuje również tematykę rusztowań rurowo-złączkowych, wykorzystujących rury stalowe i stosowanych najczęściej na zewnątrz. Ich montaż jest co prawda czasochłonny, ale stabilność zapewnia bezpieczeństwo i komfort pracy.
  • Kolejnym typem konstrukcji, omawianym na kursach zawodowych (Kraków i okolice, ze względu na dużą liczbę zabytków przeznaczonych do konserwacji, szczególnie potrzebuje specjalistów od tych rusztowań) są rusztowania elewacyjne ramowe. Używa się ich głównie przy renowacji zabytków i ich fasad, ponieważ umożliwiają szeroki zakres ruchu robotników na tzw. pomostach.
  • Kurs na rusztowania obejmuje także praktykę budowania rusztowań jezdnych, których podstawa zakończona jest kółkami umożliwiającymi szybkie przemieszczanie rusztowania. Ten typ konstrukcji sprawdza się na niewielkich wysokościach, a także we wnętrzach budynków.
  • Rusztowania systemowe (inaczej nazywane modułowymi) to także ważny element szkolenia – monter rusztowań powinien bowiem wiedzieć, jak za pomocą rozwiązań systemowych zbudować rusztowania przestrzenne, używane na dużych budowach lub przy renowacji ogromnych wnętrz – kościołów, muzeów i innych obiektów o nietypowych rozmiarach.

Kursy zawodowe – Kraków i okolice

Umiejętność budowania rusztowań przydaje się zwłaszcza w dużych miastach, a pomaga ją zdobyć kurs zawodowy. Kraków, Wrocław, Gdańsk czy Poznań to miejsca, w których mieści się wiele zabytków wymagających prac z udziałem rusztowań. Ponadto w dużych miastach przeprowadza się wiele inwestycji – powstają nowe obiekty biurowe, rozrastają się osiedla mieszkaniowe. Zapotrzebowanie na pracowników tego typu dostrzega firma SzkoleniaMM, która proponuje swoim kursantom szkolenie (monter rusztowań) z kompleksowym programem przygotowawczym oraz egzaminem. Uzyskane w ten sposób uprawnienia pomagają młodym ludziom wkroczyć w dorosłość – z pewnym zawodem w rękach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij