Czego nie robić podczas montażu balustrady?

Każdy, kto planuje remont lub jest w jego trakcie, na pewno natknie się na moment, w którym będzie zmuszony zainstalować w swoim domu lub mieszkaniu balustradę. Ten element spotykamy codziennie niemal na każdym kroku. Balustrady obecne są na schodach, tarasach oraz balkonach. Czasami przyozdobione są kolorowymi i malowniczymi doniczkami z kwiatami, zwykle jednak pozostawione są w stanie fabrycznym, a ich jedyna funkcja to ochrona przed upadkiem osób, znajdujących się na tych właśnie obiektach.

Wiele osób, chcąc zaoszczędzić kilka złotówek w domowym budżecie, co jest szczególnie istotne w przypadku kosztownego remontu, decyduje się na samodzielną instalację balustrady w swoim domu lub na balkonie. Czy jest to dobre rozwiązanie? Kto może podjąć się samodzielnej instalacji balustrady?

Balustrady nierdzewne – gwarancja bezpieczeństwa i komfortu!

Na balustrady, tak jak na każdy inny obiekt zbudowany z metalu, działa korozja. Potocznie mówić przedmiot rdzewieje. Przedmioty wystawione na działanie procesowi utleniania przez bardzo długi czas, często tracą swoje właściwości i nie nadają się do dalszego użytkowania.

Co to oznacza dla osoby, która planuje instalację balustrady w swoim domu? Balustrada, która będzie w znacznym stopniu zardzewiała, pod wpływem nacisku osoby opierającej się o nią, może w bardzo łatwy sposób pęknąć. Jest to sytuacja niezwykle niebezpieczna. Niebezpieczeństwo rośnie wraz z wysokością, na której znajduje się zamontowana przez nas balustrada.

Osoba, która spadał z dużej wysokości, może doznać ciężkich urazów kręgosłupa, a w skrajnych przypadkach nawet śmierci. Co zatem zrobić, aby zapobiec tego rodzaju sytuacjom w przyszłości? W tym momencie z pomocą przychodzą nam balustrady nierdzewne. Tego rodzaju balustrady są odporne na działanie korozji, a więc mamy pewność, że będzie stanowić zabezpieczenie przed upadkiem.

Nawet po upływie wielu lat. Produkt ten posiada w swojej ofercie wiele sklepów budowlanych, często w najróżniejszych wariantach i w niezwykle okazyjnych cenach. Dlatego jeśli decydujemy się na implementację balustrady samodzielnie – wybierajmy modele nierdzewne.

Dlaczego powinniśmy stosować rury nierdzewne w mieszkaniu?

Kolejnym elementem, który jest bardzo narażony na działanie procesu utleniania, są rury stosowane w balustradach. I tak samo jak w przypadku balustrad, tak również tutaj powinniśmy wybierać modele, które oznaczone są jako nierdzewne. Rury nierdzewne, oprócz oczywiście wymienionych wcześniej zalet, posiadają jeszcze jedno ,nie mniej ważne, zastosowanie.

Jak wiemy jedną z ulubionych zabaw wszystkich dzieci jest wchodzenie na poszczególne elementy, aby lepiej zobaczyć ciekawy widok z naszego balkonu lub tarasu, lub po prostu dla zabawy. Sytuacja ta jest oczywiście bardzo niebezpieczna, dlatego osoby posiadające dzieci powinny unikać montażu tego typu konstrukcji, o tyle sytuacja staje się naprawdę groźna w przypadku, kiedy elementy balustrady będą zardzewiałe.

Taki element może ulec uszkodzeniu pod naciskiem stopy dziecka, przez co narazi na poważną kontuzję lub uraz. Jest to kolejny powód, dla którego podczas zakupów w sklepie budowlanym powinniśmy wybierać rury nierdzewne.

Elementy balustrad – jak je prawidłowo zamontować?

Podczas samodzielnego montażu balustrady powinniśmy pamiętać o kilku najważniejszych rzeczach. Samodzielny montaż balustrady powinien być poprzedzony dokładną lekturą, dołączonej do kupionego zestawu instrukcji, a jeśli zestaw takiego poradnika nie posiada, znalezienie wskazówek co do montażu balustrady na stronie producenta.

Ponadto elementy balustrad, które wchodzą w skład kupionego przez nas zestawu, powinny zostać dokładnie obejrzane pod kątem występowania ewentualnych uszkodzeń. Elementy balustrad, które są uszkodzone, pod żadnym pozorem nie powinny być montowane! Grozi to poważnym wypadkiem.

Jak wybierać okucia do szkła?

Wybór odpowiednich okuć do szkła może wydawać się kłopotliwy, jednak tylko na pozór. Podczas wyboru tego elementu należy zwrócić szczególną uwagę na jego wytrzymałość, oraz, w przypadku okuć metalowych, na odporność na działanie korozji.

Okucia do szkła są elementem podtrzymującym całość szklanej konstrukcji, dlatego wybór odpowiedniego modelu powinien być poprzedzony pozytywną specjalisty, na przykład doradcy handlowego w sklepie budowlanym stacjonarnym bądź internetowym, takim jak ten: https://gigastal.pl/balustrady-caloszklane-profile-i-okucia-do-szkla-c-155.html.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij