Czemu warto jest wynająć przenośną toaletę na czas budowy domu

Czemu warto jest wynająć przenośną toaletę na czas budowy domu?

Toaleta przenośna jest idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie WC jest niezbędne, ale nie ma dostępu do tradycyjnej toalety. Taka przenośna toaleta kojarzy nam się z różnego rodzaju imprezami w plenerze, koncertami czy też nadmorskimi plażami. To nie są jednak jedyne ich zastosowania. Postaram się napisać, kiedy wynajem toalet jest korzystnym rozwiązaniem i czemu warto wynająć przenośną toaletę na czas budowy domu.

W miejscu, gdzie nie ma dostępu do tradycyjnych toalet, idealnym rozwiązaniem dla inwestorów jest skorzystanie z toalet przenośnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo można postawić i dostosować do potrzeb niezbędne zaplecze dla pracowników. Jest idealnym rozwiązaniem tam gdzie nie ma dostępu do sieci wodno-kanalizacyjnej jest niemożliwy lub bardzo utrudniony. Nawet jeżeli mamy dostęp, to wcale nie oznacza, że inwestor będzie zainteresowany budową stałej toalety. W takiej sytuacji oczywiście najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z toalety przenośnej. Toalety przenośne możemy wynająć lub kupić na własność. Bez względu na którą opcję się zdecydujemy, musimy również zapewnić wywóz odpadów.

Dlaczego toaleta przenośna?

Oczywiście największą zaletą toalet przenośnych jest ich mobilność i duża funkcjonalność. Łatwość transportu i przenoszenia pozwala budować zaplecze sanitarne na kolejnych prowadzonych budowach. Zaplecze sanitarne  w taki sposób buduje się bardzo szybko, a podstawową przewagą jest to, że toaleta przenośna nie wymaga podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej. Toalety przenośne na budowie niewątpliwe znacznie poprawią komfort pracowników podczas budowy.

Wynajmować czy kupić?

Wielu inwestorów staje przed wyborem, czy kupować przenośną toaletę, czy lepiej wynająć. Jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy. Decydując się na konkretne rozwiązania, należy wziąć pod uwagę między innymi czas trwania budowy oraz wielkość załogi pracującej na budowie.

Jednym z czynników decydujących o tym, czy toaletę powinniśmy kupić, czy też wynająć jest przewidywany czas budowy. Zakup oczywiście jest znacznie większym wydatkiem, jednak w sytuacji, kiedy budowa będzie trwała wiele miesięcy, w finalnym rozwiązaniu będzie lepszym rozwiązaniem zakup toalety, będzie znacznie bardziej opłacalny. Odpadnie nam koszt wynajmu, płacić będziemy jedynie za wywóz nieczystości z toalety.

Wynajem będzie znacznie korzystniejszym rozwiązaniem w sytuacji niewielkiej budowy, której przewidywany czas jest krótki. Należy jednak mieć świadomość, że w takiej sytuacji płacimy zarówno za wynajem toalety jak i za wywóz z niej nieczystości. Nie ma jednej i uniwersalnej rady, jakie rozwiązanie wybrać.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij