Czy gumowce sprawdzą się jako obuwie robocze? Kalosze robocze damskie i męskie

Gumowce, inaczej kalosze to obuwie wyjątkowe. Doskonale chronią stopę i łydkę przed wilgocią i przemoknięciem. Gumowce damskie oraz męskie nadają się idealnie do wykonywania różnych profesji, takich ja, np. jak branża spożywcza, przetwórstwo, hobby wędkarskie, czy myśliwskie. Gumowce typu kalosze doskonale spełnią swoją rolę również na co dzień, podczas spacerów z pupilem lub po prostu podczas prac na działce, lub w ogrodzie. W gumowcach niewiele nas ogranicza! Więcej w naszym artykule!

Gumowce damskie – Kalosze robocze i kalosze na co dzień

Gumowce, inaczej kalosze to wygodne obuwie, które skutecznie chroni przed wilgocią i deszczem. Wysokie cholewki zapewniają bezpieczeństwo przed przemoknięciem nawet podczas pokonywania terenów podmokłych, czy kałuż. W gumowcach swobodnie można podejmować się działań, które w innych butach stanowiłyby problem. Niektórzy producenci kaloszy damskich zadbali także o ich nietuzinkowy design, by podobały się kobietom i wpasowały w ich gusta. W końcu jeśli można połączyć pożyteczne z przyjemnym, to dlaczego z tego nie skorzystać? Atrakcyjne gumowce damskie krótkie lub okrywające całą łydkę będą na pewno zakupem służącym przez lata. Gumowce damskie można używać na co dzień, w dni deszczowe i pochmurne albo korzystać z nich jak z butów roboczych do pracy.

Gumowce męskie robocze

Gumowce męskie wykonane z tworzyw PCV, nitrylowe czy gumofilce zapewnią komfort w różnych warunkach. Ocieplane gumowce dodatkowo zapewnią wygodę podczas pracy czy aktywności hobbystycznych na terenach wodnistych (np. wędkarstwo, myślistwo). Poszukując dobrych kaloszy roboczych warto rozejrzeć się za takim, które spełniają normy bezpieczeństwa, co da gwarancję niezawodności i wysokiego komfortu.

Jakie gumowce wybrać?

Dzięki temu możemy podejmować w nich działania, które w innych butach byłyby kłopotliwe. Zawdzięczamy to specjalnym materiałom, z których wykonane są gumowce. Gumowce wykonywane najczęściej z PCV lub nitrylu są odporne na przemoknięcie, nie przepuszczą wody w choćby najmniejszym stopniu, co czyni je butami niezwykle potrzebnymi przy wykonywaniu licznych aktywności. Tak oto gumowce męskie i damskie przydają się zarówno na co dzień, w pracy przy obejściu, w ogrodzie, polu, jak i chociażby podczas spaceru w deszczową pogodę. Gumowce i kalosze są bardzo często wyposażeniem BHP w profesjach zajmujących się przetwórstwem mięsnym. Doskonale sprawdzają się jako buty do wędkowania.

  • Gumowce do przemysłu spożywczego – Wykorzystywane także w przemyśle spożywczym gumowce zapewnią dobrą ochronę przed chłodem i wilgocią. Ponadto łatwo utrzymać je w czystości, co ma w przemyśle spożywczym duże znaczenie.

  • Gumowce myśliwskie – Myślistwo często wiąże się ze zdobywaniem terenów podmokłych i bagnistych. Gumowce bywają wówczas niezastąpione.

  • Gumowce wędkarskie wodery – Entuzjaści wędkarstwa uwielbiają wodery i spodniobuty dzięki, którym mogą podejść bliżej łowiska bez obaw o przemoczenie obuwia i spodni.

  • Gumowce ocieplane – Gumowce ocieplane różnego rodzaju, zarówno męskie, jak i damskie. Ocieplane gumowce dodatkowo zabezpieczą stopę przed chłodem oraz będą przyjemniejsze. Wybór ocieplanych kaloszy lub nie powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami oraz temperatura panującą w pracy, jeśli kupujemy je w zamiarze korzystania jedynie podczas wykonywania pracy, np. w przemyśle mięsnym.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij