czy można wybudować dom za 100 tys. zł przy dzisiejszych cenach materiałów?

Czy można wybudować dom za 100 tys. zł przy dzisiejszych cenach materiałów?

W dzisiejszych czasach budowa domu, biorąc pod uwagę wysokie ceny samych materiałów, wydaje się niesamowicie kosztowna. Tymczasem okazuje się, że są rozwiązania, dzięki którym można zbudować dom w całkiem rozsądnej cenie.

Budowa domu modułowego

Chcąc wybudować dom za 100 tys, warto rozważyć budowę domu modułowego. Budynki te składają się z komponentów dostarczanych przez firmę zajmującą się budową modułową, po czym są łączone w jedną całość. Konstrukcja jest budowana na specjalnie przygotowanych do tego fundamentach. Cały proces nie dość, że przebiega bardzo sprawnie, to w dodatku całkiem tanio. A powstały dom może być użytkowany przez cały rok. Wystarczy przejrzeć projekty domów i wybrać jeden z nich albo stworzyć własny od podstaw. Od startu budowy do stanu surowego zamkniętego można dojść błyskawicznie. Także jest to niewątpliwie dobry pomysł dla osób niecierpliwych i tych, którzy nie lubią i nie chcą zbyt długo czekać na realizację marzeń.

Koszt budowy domu jednorodzinnego

Ile kosztuje budowa domu modułowego? Nawet dziś można zbudować go w kwocie do 100 tys zł. Ostateczny koszt zależy jednak od indywidualnych oczekiwań i tego, jak ma on wyglądać. Czy ma być na przykład z poddaszem użytkowym, czy bez poddasza. Na cenę wpływa przede wszystkim powierzchnia. Bo to przekłada się na ilość materiałów budowlanych. Także szacowany koszt budowy można w zasadzie podać, dopiero znając wszystkie oczekiwania, względem tej inwestycji. Pewne natomiast jest to, że koszty budowy domu modułowego są niższe od budowy domu tradycyjnymi metodami. Na plany dotyczące budowy domu powinno mieć wpływ określenie możliwości finansowych. Od tego należy zacząć. Dopiero później można przejść projektu, powierzchni zabudowy itd. Jednak wybudować dom za 100 tys dla całej rodziny można.

Wymarzony dom zwykle kojarzy się z bardzo wysokimi kosztami. Tymczasem można znaleźć rozwiązania, które te koszty w znacznym stopniu zmniejszają. Jeśli więc marzenie dotyczy konkretnej liczby pomieszczeń, to warto rozważyć zakup tańszych materiałów budowlanych albo zastosowanie technologii, która stworzy szansę na budowę niższym kosztem. Konstrukcja modułowa jest na pewno tańsza niż dom murowany, a wcale nie gorsza pod względem jakości i wytrzymałości. Trzeba w związku z tym poważnie zastanowić się nad danym rozwiązaniem. By jednak mogło to nastąpić, należy pamiętać, że trzeba mieć działkę, a to też niemały wydatek. Dopiero można myśleć o budowie i przejść do kolejnego etapu, jakim jest wybór projektu.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij