Czy warto zdecydować się na panele fotowoltaiczne LONGi?

Czy warto zdecydować się na panele fotowoltaiczne LONGi?

LONGi to niezwykle popularny producent na rynku fotowoltaiki. Pomimo swojego azjatyckiego pochodzenia, prezentuje się naprawdę dobrze – zarówno pod kątem wydajności, ceny, gwarancji, jak i niezawodności.

W poniższym poradniku przyjrzymy się tej marce. Zapraszamy do lektury!

Skąd wzięła się marka LONGI?

LONGi to ogromna chińska firma, która dostarcza produkty z krzemu dla branży elektronicznej i fotowoltaicznej. Firma powstała w 2000 roku, początkowo zajmując się produkcją wafli krzemowych, które są produktem wyjściowym do ogniw monokrystalicznych.

W 2007 roku firma przejęła chińską markę paneli słonecznych Lerro Solar, a od 2017 roku produkuje moduły fotowoltaiczne pod własną marką LONGi Solar. Są prawdopodobnie największym producentem ogniw monokrystalicznych na świecie.

Jakie panale fotowoltaiczne produkuje LONGi?

LONGi produkuje głównie monokrystaliczne panele fotowoltaiczne. Większość modułów zbudowana jest z ogniw typu N, które wyróżniają się wysoką trwałością i utrzymaniem poziomu wydajności przez długie lata – pomimo trudnych i zmiennych warunków atmosferycznych charakterystycznych dla naszego kraju. Zazwyczaj są one również bardziej wydajne niż panele typu P, dlatego stanowią coraz większy udział w globalnej sprzedaży.

LONGi ma swojej ofercie również moduły typu full-black, które posiadają czarne ramki – estetyczne i pasujące do nowoczesnego budownictwa, lecz nie tylko. Asortyment tego chińskiego producenta obejmuje również moduły bifacjalne – które pozyskują energię ze słońca z dwóch stron!

Poniżej najpopularniejsze serie:

  • Hi-MO 4: Panele z tej serii, takie jak LR4-72HPH-450M, mają moc STC 450 Wp i sprawność STC 20,70%. Są one bardzo odporne na różne czynniki, takie jak szoki termiczne, mikropęknięcia i PID.
  • Hi-MO 5: Panele z tej serii mają standardową wydajność, z różnymi mocami i sprawnościami w zależności od modelu.
  • Hi-MO 6: Jest to nowa seria paneli, która została wprowadzona na rynek. Panele z tej serii, takie jak LR5-54HTB-440M, mają moc STC 440 Wp i sprawność STC 22,5%.

Zalety paneli fotowoltaicznych LONGi

Gwarancja na panele fotowoltaiczne LONGi jest długa i zróżnicowana w zależności od modelu panelu. Dla przykładu:

  • Panele z serii Hi-MO 4 mają 12-letnią gwarancję produktu.
  • Panele z serii Hi-MO 5 mają 10-letnią gwarancję produktu.
  • Natomiast wybrane moduły z najnowszej serii Hi-MO 6 oferują aż 25-letnią gwarancję produktu.

Warto podkreślić, że gwarancja jest tak wiarygodna jak jej gwarant. W przypadku LONGi, firma jest uznawana za godną zaufania, co potwierdzają jej pozytywne oceny w branży oraz zaufanie ze strony banków.

Jest to bardzo solidna propozycja ze strony LONGi i nie każdy producent oferuje tak długą gwarancję. Jeżeli zatem jesteś zdecydowany lub zdecydowana – odwiedź kategorię sklepu Nova panele fotowoltaiczne LONGi, aby dokonać zakupu w zaufanym sklepie!

Adam Skrzyński, pasjonat technologii OZE.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij