Czy wynajem podnośników koszowych jest opłacalny

Czy wynajem podnośników koszowych jest opłacalny?

Podnośniki koszowe to urządzenia, które do pracy są wykorzystywane stosunkowo rzadko. Wiele przedsiębiorstw używa ich do pracy raz na jakiś czas, sezonowo, np. do wycinki gałęzi przydrożnych drzew, zmian żarówek ulicznych lamp czy mycia okien w wysokich budynkach. Czy zakup podnośników w tym przypadku jest dobrym rozwiązaniem? Czy lepiej je wypożyczać?

Drogie urządzenia i droga konserwacja

Podnośniki koszowe są bardzo drogimi urządzeniami. Nowe zwyżki kosztować mogą nawet do kilkuset tysięcy złotych. Jeśli nie będziemy ich używać niemal codziennie, będzie to zamrożenie pieniędzy. Ponadto nieużywany sprzęt po prostu się psuje. Naprawa i konserwacja maszyn także jest kosztowna. Wielu przedsiębiorców twierdzi, że woli kupić używany sprzęt, który jest sporo tańszy niż nowy, niż wypożyczać go za każdym razem. Rodzi to kolejne dwa problemy: używany sprzęt zużywa się dużo szybciej i częściej wymaga drobnych napraw, dlatego w rezultacie koszty te będą porównywalne z zakupem nowego podnośnika. Drugi problem, jaki rodzi się w przypadku zakupu sprzętu używanego, jest ich awaryjność. Nie mamy 100% pewności co do bezpieczeństwa zwyżki.

Wypożyczanie z serwisem

Wynajem podnośników koszowych jest gwarancją tego, że jakakolwiek awaria będzie natychmiast naprawiona. Większość wypoczywalni oferuje serwis. Oznacza to, że jeśli zamówiony przez nas podnośnik ulegnie awarii, wystarczy kontakt z wypożyczalnią, by mechanik przybył do nas i pomógł awarię tę usunąć. Oczywiście należy pamiętać o tym, że jeśli sami się do tej awarii przyczynimy nieprawidłowym użytkowaniem podestu, wypożyczalnia może nas obarczyć kosztami za naprawę. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że firma przywozi do ans sprzęt i go potem zabiera. Nie musimy się w zasadzie niczym martwić. Wszystko jest załatwiane przez wypożyczalnie.

Polecamy usługę na podnośnik koszowy – wynajem AAHerkules.

Reasumując, wypożyczanie podnośników jest dużo tańsze i bardziej opłacalne niż zakup sprzętu, nawet tego używanego. Jest tak głównie dlatego, że jeśli nie korzystamy ze zwyżek codziennie, to może się okazać z czasem, że ich obecność jest dla nas problematyczna. Przechowywanie tak dużych maszyn wymaga sporej ilości miejsca, opłacanie wszelkiego rodzaju ubezpieczeń, serwisowanie, drobne naprawy, wszystko to pochłania duże ilości pieniędzy. Warto zatem zastanowić się, czy właśnie korzystanie z wynajmu nie jest dla nas nie tylko bardziej opłacalne, ale również wygodniejsze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij