Dlaczego projekty domów z poddaszem są najpopularniejsze

Dlaczego projekty domów z poddaszem są najpopularniejsze?

Chociaż przeróżne projekty domów sprawiają, że mamy tu duży wybór, to od dłuższego czasu domy z poddaszem cieszą się największą popularnością. Czym jest to spowodowane?

Ciepło, cieplej

To z tego powodu – co pewnie nie dziwi – że projekty domów z poddaszem gwarantują wiele zalet. Przede wszystkim są one dość energooszczędne, a to dlatego, że ogrzane na parterze powietrze nie ucieka od razu przez dach. Jednocześnie dodatkowo ociepla pomieszczenia usytuowane na poddaszu. Oczywiście, aby tak się stało, musimy pamiętać o dokładnej, profesjonalnie wykonanej i szczelnej izolacji przegród zewnętrznych oraz dachu.

Dopasowany do każdej działki

Mniejsza powierzchnia zabudowy takiego domu to doskonała wiadomość dla osób, które dysponują niezbyt rozległym terenem. Łatwiej bowiem umieścić go na takiej powierzchni (także o nieproporcjonalnych wymiarach) i nie czuć jednocześnie, że strasznie zmniejszył się ogród.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby też posiadacze większego terenu zainteresowali się takim projektem, szczególnie jak przydomowy ogród ma odgrywać kluczową rolę. Jak ktoś więc uwielbia spędzać czas na pielęgnacji roślin i chce mieć ich jak najwięcej, to taka opcja wydaje się bardzo kusząca.

Różne strefy dla większego komfortu

Dom z poddaszem użytkowym ma taki rozkład, że z łatwością możemy dokonać funkcjonalnego podziału pomieszczeń – na część dzienną i nocną. Dzięki temu stworzymy strefy, które nie będą się ze sobą “kłócić”. Na dole więc znajdzie się miejsce dla salonu i kuchni, a sypialnie zlokalizujemy na górze. To szczególnie istotny układ w wielu przypadkach, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, ale też, gdy w domu zamieszkuje rodzina dwupokoleniowa.

Czy są jakieś wady?

Wobec przedstawionych tu zalet nie sposób przejść obojętnie, bo jak na dłoni widać, że warto zainteresować się takim projektem. Oczywiście, taki dom ma wady (na przykład pochyły dach sprawiający, że tylko w niektórych miejscach można swobodnie stanąć), ale nie przewyższają one pozytywów. Nie dziwi więc, że te budynki są tak chętnie wybierane.

Przy okazji chcielibyśmy zainteresować jeszcze jednym tematem, a w tym celu zapraszamy do artykułu pt. “Trzy kwestie, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, urządzając dom w stylu skandynawskim”. Czy myślą Państwo o domu w takim stylu? Czy jest to dobra opcja? Na co zwracać uwagę, jak chcemy mieć taki dom? O tym wszystkim w polecanym artykule!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij