Dlaczego warto wybrać kominek gazowy

Dlaczego warto wybrać kominek gazowy?

Kominki gazowe coraz częściej zastępują w salonach tradycyjne kominki opalane drewnem. Poniżej prezentujemy kilka argumentów potwierdzających słuszność takiego wyboru.

PIĘKNO NATURALNEGO OGNIA

Kominki gazowe łączą w sobie z jednej strony piękna naturalnego płomienia a z drugiej komfort użytkowania. Dzięki zastosowanym w nich palnikom gazowym i ceramicznym imitacjom polan drzewnych ogień w dobrej jakości kominkach gazowych jest trudny do odróżnienia od ognia w tradycyjnym palenisku na drewno.

EKOLOGIA

Spaliny powstające przy pracy kominka gazowego są czyste – nie zawierają szkodliwych gazów ani pyłów powodujących zabójczy smog. Produktem spalania w kominkach gazowych jest jedynie dwutlenek węgla i para wodna. Nie musimy się więc obawiać, że z powodu planowanych w Polsce restrykcji na użytkowanie urządzeń opalanych drewnem w dużych aglomeracjach miejskich możemy za jakiś czas być zmuszeni do jego demontażu.

Dlaczego warto wybrać kominek gazowy 2

WYGODA OBSŁUGI

Kominek gazowy nie wymaga gromadzenia zapasów drewna, czyszczenia paleniska z popiołu czy też mycia zakopconej szyby i ścian wokół paleniska. Cała obsługa odbywa się za pomocą pilota. Mamy możliwość uzyskania dokładnie takiej temperatury pomieszczenia, jakiej potrzebujemy. Jeżeli przełączymy kominek gazowy do pracy w trybie automatycznym, to będzie się włączając i wyłączając zależnie od temperatury pomieszczenia.

Dlaczego warto wybrać kominek gazowy 3

BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA

Praca kominka gazowego jest kontrolowana przez odpowiedni sterownik, co zapewnia nam znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa niż tradycyjny kominek na drewno lub biokominek. Nie ma niebezpieczeństwa, iż z paleniska wypadną nam płonące polana albo rozleje się płonące biopaliwo. Paleniska gazowe wyposażone są także w różnego rodzaju czujniki gwarantujące bezpieczeństwo pracy.

Dlaczego warto wybrać kominek gazowy

SZEROKI WYBÓR MODELI

Kominek gazowy (w przeciwieństwie do kominka tradycyjnego) nie potrzebuje drzwiczek, przez które dokładamy paliwo w trakcie pracy. Dzięki temu ich budowa jest dużo prostsza i bardziej niezawodna przez co umożliwia konstruowanie modeli o praktycznie nieograniczonych kształtach i wymiarach. Od bardzo małych palenisk o szerokości 40 cm po szerokie, panoramiczne kominki dochodzące nawet do 240 cm długości i wysokości nawet do 160 cm. Do wyboru mamy modele z przeszkleniem frontowym, narożnym, trójstronnym, wyspowym, vis-a-vis (dwustronnym) lub nawet czterostronnym.

SPRAWDŹ:  Praktyczne oświetlenie garażu – jak je zaprojektować?

Dlaczego warto wybrać kominek gazowy 5

BEZPROBLEMOWE ODPROWADZANIE SPALIN

Spaliny z kominka gazowego możemy odprowadzić na kilka różnych sposobów – zależnie od specyficznych uwarunkowań technicznych w danej lokalizacji. Najprostszy to pionowy przewód powietrzno-spalinowy zakończony nasadą typu turbo. Możemy użyć do tego celu przewodów dwuściennych ze stali nierdzewnej lub też – po dokonaniu odpowiedniej adaptacji – wykorzystać tradycyjny komin. Jeśli nasz kominek gazowy zlokalizowany jest w niewielkiej odległości od ściany zewnętrznej, to przewód powietrzno-spalinowy możemy skierować poziomo na zewnątrz budynku. Do odprowadzenia spalin z kominka gazowego możemy też wykorzystać mechaniczny wyciąg spalinowy. Dzięki temu rozwiązaniu długość przewodu odprowadzającego spaliny może wynosić nawet do 36 metrów. Możemy go poprowadzić zarówno pionowo jak i poziomo ( a nawet w dół).

Więcej informacji na temat kominków gazowych znajdą Państwo na stronie www.KominkiGazowe.info.

Agnieszka Kaczmarek

Agnieszka Kaczmarek

Redaktorka z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży medialnej. Specjalizuje się w tworzeniu treści o tematyce budowlanej i remontowej. Jej pasją jest dzielenie się praktyczną wiedzą z czytelnikami.

Artykuły: 657

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *