Dlaczego warto wybrać kominek gazowy

Dlaczego warto wybrać kominek gazowy?

Kominki gazowe coraz częściej zastępują w salonach tradycyjne kominki opalane drewnem. Poniżej prezentujemy kilka argumentów potwierdzających słuszność takiego wyboru.

PIĘKNO NATURALNEGO OGNIA

Kominki gazowe łączą w sobie z jednej strony piękna naturalnego płomienia a z drugiej komfort użytkowania. Dzięki zastosowanym w nich palnikom gazowym i ceramicznym imitacjom polan drzewnych ogień w dobrej jakości kominkach gazowych jest trudny do odróżnienia od ognia w tradycyjnym palenisku na drewno.

EKOLOGIA

Spaliny powstające przy pracy kominka gazowego są czyste – nie zawierają szkodliwych gazów ani pyłów powodujących zabójczy smog. Produktem spalania w kominkach gazowych jest jedynie dwutlenek węgla i para wodna. Nie musimy się więc obawiać, że z powodu planowanych w Polsce restrykcji na użytkowanie urządzeń opalanych drewnem w dużych aglomeracjach miejskich możemy za jakiś czas być zmuszeni do jego demontażu.

Dlaczego warto wybrać kominek gazowy 2

WYGODA OBSŁUGI

Kominek gazowy nie wymaga gromadzenia zapasów drewna, czyszczenia paleniska z popiołu czy też mycia zakopconej szyby i ścian wokół paleniska. Cała obsługa odbywa się za pomocą pilota. Mamy możliwość uzyskania dokładnie takiej temperatury pomieszczenia, jakiej potrzebujemy. Jeżeli przełączymy kominek gazowy do pracy w trybie automatycznym, to będzie się włączając i wyłączając zależnie od temperatury pomieszczenia.

Dlaczego warto wybrać kominek gazowy 3

BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA

Praca kominka gazowego jest kontrolowana przez odpowiedni sterownik, co zapewnia nam znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa niż tradycyjny kominek na drewno lub biokominek. Nie ma niebezpieczeństwa, iż z paleniska wypadną nam płonące polana albo rozleje się płonące biopaliwo. Paleniska gazowe wyposażone są także w różnego rodzaju czujniki gwarantujące bezpieczeństwo pracy.

Dlaczego warto wybrać kominek gazowy

SZEROKI WYBÓR MODELI

Kominek gazowy (w przeciwieństwie do kominka tradycyjnego) nie potrzebuje drzwiczek, przez które dokładamy paliwo w trakcie pracy. Dzięki temu ich budowa jest dużo prostsza i bardziej niezawodna przez co umożliwia konstruowanie modeli o praktycznie nieograniczonych kształtach i wymiarach. Od bardzo małych palenisk o szerokości 40 cm po szerokie, panoramiczne kominki dochodzące nawet do 240 cm długości i wysokości nawet do 160 cm. Do wyboru mamy modele z przeszkleniem frontowym, narożnym, trójstronnym, wyspowym, vis-a-vis (dwustronnym) lub nawet czterostronnym.

Dlaczego warto wybrać kominek gazowy 5

BEZPROBLEMOWE ODPROWADZANIE SPALIN

Spaliny z kominka gazowego możemy odprowadzić na kilka różnych sposobów – zależnie od specyficznych uwarunkowań technicznych w danej lokalizacji. Najprostszy to pionowy przewód powietrzno-spalinowy zakończony nasadą typu turbo. Możemy użyć do tego celu przewodów dwuściennych ze stali nierdzewnej lub też – po dokonaniu odpowiedniej adaptacji – wykorzystać tradycyjny komin. Jeśli nasz kominek gazowy zlokalizowany jest w niewielkiej odległości od ściany zewnętrznej, to przewód powietrzno-spalinowy możemy skierować poziomo na zewnątrz budynku. Do odprowadzenia spalin z kominka gazowego możemy też wykorzystać mechaniczny wyciąg spalinowy. Dzięki temu rozwiązaniu długość przewodu odprowadzającego spaliny może wynosić nawet do 36 metrów. Możemy go poprowadzić zarówno pionowo jak i poziomo ( a nawet w dół).

Więcej informacji na temat kominków gazowych znajdą Państwo na stronie www.KominkiGazowe.info.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij