duży salon

Jak sprawić by duży salon zachwycał przestronnością, ale i przytulnością? Poznajcie kilka przydatnych rad!

Często narzekamy – to chyba jakaś polska natura. Nasze narzekania dotyczą praktycznie każdej sfery życia. Pomyślcie tylko jak wiele osób narzeka z powodu tego, że ma małe mieszkanie, ale okazuje się, że mając to przestronne, z dużym czy nawet olbrzymim salonem, także można narzekać. Warto więc zastanowić się jak sprawić, by duży salon zachował swoją przestronność, ale przy tym był przytulny. Poznajcie więc kilka przydatnych rad.

Rada nr 1: nie monochromatyzm

biały salonMając małe mieszkanie wiemy, że musimy stawiać na jasne kolory, aby nie przytłoczyć wnętrza i nie zaburzyć małego metrażu. Wydaje się więc, że mając duże trzeba stawiać na ciemne kolory, bo wtedy optycznie zmniejszy się przestrzeń, ale nie tędy droga. Ciemne barwy w salonie co najwyżej mocno przytłoczą przestrzeń, ale także sprawią, że stanie się ona surowa i straci cały klimat, czyli można stwierdzić, że tak źle i tak niedobrze. Na szczęście jest rozwiązanie, które sprawdzi się i rzeczywiście nie zaburzy przestrzeni, ale sprawi, że zyska ona sporo przytulności. Tym rozwiązaniem jest łączenie ciepłych kolorów i rezygnacja z szeroko rozumianego monochromatyzmu. A więc salon należy podzielić na strefy kolorystyczne, gdzie w jednej ściany są w kolorze beżowym, w drugiej ściany są nieco ciemniejsze i mają odcień ciepłego brązu, lub szarości, a ostatnia część powinna być najciemniejsza, ale absolutnie nie za ciemna, co oznacza, że można w niej postawić na mocne i intensywne kolory, choćby rubin, jednak w ciepłym odcieniu.

Rada nr 2: proste rozwiązania dają dobre efekty

Nie od dziś wiadomo, że czasami proste rozwiązania dają najlepsze efekty i nie inaczej jest w przypadku odpowiedniego zaaranżowania przestrzeni salonu, aby nadal pozostała przestronna, ale i była przytulna. W tym przypadku dużą rolę odgrywają wykładziny. Opole – w tym mieście działa sklep Sagar, w którym znajdziecie najlepszą ofertę i korzystne ceny. A więc wykładziny mogą sporo zmienić i rzeczywiście sprawią, że salon stanie się centrum relaksu i przestronności. Możecie postawić na wykładziny z ornamentowymi wzorami, które umieścicie tylko w części tego pomieszczenia albo też na te bardzo miękkie, które mogą pokrywać całą podłogę. Tutaj pamiętajcie, aby kolor wykładziny był utrzymany w ciepłych odcieniach. Jeżeli chcecie, aby wykładzina pokryła całą podłogę, to najlepiej postawcie na beże, szarości czy jasne brązy, a w przypadku mniejszych wykładzin możecie wybrać te z wzorami.

Rada nr 3: dodatki tworzą klimat

relaks w salonieChyba nie zaskoczymy Was stwierdzeniem, że dodatki tworzą klimat wnętrza i klimat we wnętrzu. Ale oczywiście jeżeli zależy nam na utrzymaniu przestronności, a przy tym zapewnieniu salonowi przytulności, to wybór dodatków musi być w pełni przemyślany i absolutnie nie można postawić na totalny miszmasz. Dlatego też mamy dla Was kilka propozycji. Na pewno dobrym wyborem są wszelkie dekoracje wykonane z naturalnego drewna, szczególnie jeżeli na powierzchni występują unikalne słoje i sęki, które tworzą niepowtarzalny rysunek. Dobrze sprawdzą się drewniane świeczniki, na których warto umieścić pikowane świeczki. Do tego latarenki w kolorze białym, ale i drewniane napisy. Ściany warto ozdobić plakatami w srebrnych lub złotych ramkach. Na jednej ścianie można też umieścić dekoracyjne lustro. Absolutnie należy wystrzegać się plastikowych dekoracji, które są totalnym faux pas i passe zarazem.

Rada nr 4: kominek, albo jego atrapa

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że kominek kojarzy się z domowym ogniskiem i bliskimi relacjami, ale tworzy też wyjątkowy klimat. Oczywiście nie każdy chce mieć prawdziwy kominek, bo brudu i pyłu jest wtedy sporo. Ale jeżeli należycie do grupy „pro” kominkowej, to rzeczywiście nie tylko nie zaburzy on kubatury, ale i sprawi, że salon zyska przytulność. A jeżeli jesteście „anty” kominkowi, to polecamy Wam atrapę kominka. Nie chodzi nam jednak o kominek elektryczny, lecz mebel typu konsola.

Z naszymi kilkoma radami sprawicie, że Wasz salon będzie jeszcze bardziej stylowy, a przy tym nie zaburzycie jego przestronności, za to zyskacie sporo przytulności. Dlatego też skorzystajcie z tych sprawdzonych patentów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij