Dlaczego warto wybudować domek letniskowy z bali drewnianych?

Coraz więcej świadomych inwestorów skłania się ku własnej rekreacyjnej przestrzeni ulokowanej z dala od codziennego, miejskiego zgiełku. Nie ma w tym nic dziwnego – drewniany domek pod miastem, umożliwiający spędzanie poranków przy kawie na własnym tarasie oraz wieczorów przy kominku, to dla wielu osób wizja idealnych letnich wakacji na łonie natury. Własny drewniany domek jest również gwarancją ciszy i niezakłóconego spokoju, pozwalającego zregenerować się po długotrwałej lub stresującej pracy. Dzięki licznym zaletom trwałego, naturalnego drewna, dom z bali stanowi świetną alternatywę dla klasycznego i często spotykanego domu murowanego. Czym charakteryzuje się konstrukcja tego typu? Dlaczego warto wybudować domek letniskowy z bali drewnianych?

Domy z bali – charakterystyka

Domy letniskowe z bali drewnianych cieszą się coraz większą popularnością, zarówno pośród inwestorów, jak i turystów, chętnie wynajmujących obiekty tego typu w celach wypoczynkowych. Malownicze lokalizacje, możliwość obcowania z naturą oraz podziwiania niecodziennych widoków, a także niepowtarzalny, przytulny klimat drewnianych konstrukcji czynią dom z bali wyjątkowo atrakcyjnym rozwiązaniem. Dzięki zwyczajowemu umiejscowieniu z dala od zamieszkanych oraz mocno zabudowanych obszarów domek letniskowy doskonale sprawdza się zarówno jako miejsce pozwalające na zorganizowanie hucznej imprezy, jak i przestrzeń umożliwiająca wyciszenie się i odpoczynek. Nowoczesne drewniane konstrukcje są wysoce odporne na działanie czynników atmosferycznych, oferując tym samym skuteczną ochronę przed deszczem i wiatrem.

Domek letniskowy z bali drewnianych – liczne zalety konstrukcji

Domu drewniane wyróżniają się świetną izolacją termiczną, znacznie poprawiającą codzienny komfort życia lokatorów, a dodatkowo, będącą w stanie zmniejszyć wydatki związane z ogrzewaniem obiektu. Zdolność kumulowania ciepłą oraz samoregulacja wilgotności sprawiają, że latem drewno pochłania ciepło, zapewniając uczucie przyjemnego chłodu, natomiast zimą, oddaje je, chroniąc wnętrze obiektu przed niskimi temperaturami.

Obecnie konstruowane domy z bali klejonych pozwalają na instalację dowolnego systemu grzewczego, co czyni je obiektami całorocznymi. Do niewątpliwych zalet należy stosunkowo szybki czas budowy oraz możliwość kontynuowania procesu w dowolnym czasie po wylaniu fundamentów. Domy z bali drewnianych to uniwersalne konstrukcje, zachwycające walorami estetycznymi i użytkowymi.

Dom z bali, a tradycyjny dom murowany

W porównaniu z tradycyjnym, murowanym budownictwem, naturalny dom z bali drewnianych wydaje się mieć więcej znacznie więcej zalet niż wad. Wyjątkowe właściwości naturalnego materiału oraz jego zdolność do regulacji wilgotności sprawiają, że w drewnianych wnętrzu panuje niepowtarzalny, korzystny dla zdrowia mikroklimat, niemożliwy do uzyskania w konstrukcji innego typu. Szybki czas budowy oraz brak przerw spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, często występujących w trakcie budowy domu murowanego dodatkowo przemawiają na korzyść konstrukcji z bali drewnianych. W porównaniu z tradycyjnym domem murowanym rozbudowa lub przebudowa obiektu drewnianego nie stanowi większego problemu.

Modułowa konstrukcja pozwala na wymianę ścian bez niszczenia ich, a także umożliwia stosunkowo łatwą rozbudowę wewnętrznych instalacji. Dość często spotykanym oraz błędnym przekonaniem, jest stwierdzenie, że wytrzymałość konstrukcji drewnianych jest znacznie mniejsza od tych, wykonanych z cegieł. Nowoczesne domy drewniane stawiane w obecnym czasie w niczym nie odstają od murowanych obiektów. Odpowiednie zaimpregnowanie materiału oraz poprawne obrobienie konstrukcji zapewniają domom z bali drewnianych wysoką trwałość i odporność na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij