Do czego służą wiertnice do betonu – zastosowanie i zalety

Czym i dla kogo przeznaczona jest wiertnica do betonu?

Wiertnica do betonu to narzędzie, które przeznaczone jest do prac związanych z wykonaniem otworów przewiertowych w ścianach lub w stropach, jest także alternatywą dla słabszych urządzeń takich jak wiertarka z koronką do betonu.

Niejednokrotnie osoby pracujące w branży budowlanej czy też osoby prywatne, które przeprowadzają przeróbki remontowe, spotykają się z koniecznością zrobienia dokładnego otworu w grubej ścianie. Wiertnica do betonu Dedra jest trafionym rozwiązaniem, ułatwiającym pracę w tych dwóch przypadkach.

wiertnica do betonu

Jakie jest zastosowanie wiertnicy do betonu?

Osoby wykonujące otwory przelotowe w różnych powierzchniach, mają na uwadze kilka czynników, które odgrywają istotną rolę przy wyborze odpowiedniego sprzętu. Podczas przewiercania otworów w grubych, często uzupełnionych zbrojeniem ścianach, pracę wspiera odpowiednie narzędzie, którym może być wiertnica diamentowa do betonu. Wyposażona w specjalne diamentowe zęby na szczycie korony, posiadają cechę łatwego przejścia przez oporne materiały do jakich można zaliczyć gruby beton ze zbrojeniem, dodatkowo wiertnica ma system chłodzenia podczas wykonywania czynności co jest gwarantem jej wysokiej żywotności.Również doskonale może się sprawdzić przy wykonywaniu otworów na rurach kanalizacyjnych, przewodach instalacyjnych oraz wielu innych.

Wiertnica do betonu na narzedzia24na7.pl

Główne zalety jakie posiada wiertnica do betonu Dedra to: dostępność podczas wiercenia techniki bezudarowej, stosunkowo niska cena do jakości przedstawianego produktu, zaopatrzenie w dużą ilość rodzajów oraz rozmiarów koron diamentowych, szeroka elastyczność materiałowa, która pozwala na wiercenie na dowolnej nawierzchni, bez względu na rodzaj i grubość zbrojenia, wysoka jakość zastosowanych przy produkcji materiałów oraz wygodna, neutralna dla zdrowia przez zastosowanie wody jako czynnik minimalizujący pylenie i chłodzący koronę diamentową narzędzia.

wiertnica diamentowa do betonu

Jakie wiertnice do betonu?

Rynek oferuje wiertnice do betonu w szerokiej gamie rodzajów oraz producentów, jedną z gałęzi wiertnic, są modele produkowane przez firmę Dedra, wyszczególnić można niektóre typy np: DEDRA DED7621, model, który został dostosowany do bezudarowej opcji wiercenia koroną diamentową na mokro. Zaopatrzony w moc 1500W wykonuje otwory o średnicach od 32 do 90 mm. DED7621 to także wiertnica diamentowa ręczna, która ma w wyposażeniu statyw oraz system umożliwiający kotwienie do podłoża, co jest czynnikiem wpływającym pozytywnie na komfort pracy. Kolejny model to wiertnica do betonu DEDRA DED7622, mająca silnik 2500W, została przeznaczona do wszystkich rodzajów materiałów w których zawarte są np: zbrojone mury, kamień, żelbet oraz wszystkie rodzaje oraz klasy betonu. Narzędzie pracuje z koronami wiercącymi o średnicy 80-205 mm, co zapewnia bezpyłowe i bezudarowe wykonywanie większych otworów i przelotów. Również jak w przypadku modelu DED7621 został wykorzystany system podawania wody, który jest również systemem chłodzącym wierteł koronowych. Odwiertnica do betonu DEDRA DED7622 jest modelem przeznaczonym do działania przy skrajnie ekstremalnych zastosowaniach.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij