dom na zgłoszenie. budowa domu bez pozwolenia

Dom na zgłoszenie. Budowa domu bez pozwolenia

Dom bez pozwolenia? Sprawdź, czy dom na zgłoszenie to opcja dla Ciebie

Do szczęścia potrzebujesz ciszy i spokoju? Planujesz uciec z miasta na dobre, ale urzędy omijasz szerokim łukiem, bo masz wrażenie poparte doświadczeniem, że stanowią one siedlisko ludzkiej frustracji? Mamy dla ciebie świetną wiadomość. Od stycznia 2022 r. wystarczy, że tylko jeden raz przekroczysz progi konkretnej instytucji, informując ją o zamiarze postawienia domu.

Zobacz, jak wybrnąć z patowej sytuacji i już niedługo wybudować dom z dala od hałasu i przy dopełnieniu minimum formalności. Dobrze wypełnione zgłoszenie budowy domu to połowa sukcesu w całym tym przedsięwzięciu. Potem wystarczy wziąć się do roboty lub zatrudnić ekipę budowlaną, która w kilka dni wykona całą pracę i postawi Twój dom na zgłoszenie.

Jak zgłosić dom bez pozwolenia na budowę?

Żeby wznieść budynek mieszkalny, wystarczy akt własności działki, mapa z zaznaczonym miejscem inwestycji i projekt budynku. Zgłoszenie budowy dostarczasz do urzędu miasta lub składasz wizytę w starostwie – wszystko zależy od tego, jakiemu organowi podlega lokalizacja działki, na której chcesz postawić dom mieszkalny. Najpopularniejsze metraże domów stawianych na zgłoszenie to 35 m2 i 70 m2. W obu przypadkach powierzchnia działki musi wynosić co najmniej 500 m2

Procedury od 2022 r. – przyjazne dla inwestorów chcących zbudować dom

Jeśli projekt jest zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i nie potrzeba dodatkowej decyzji o warunkach zabudowy, to po 21 dniach rozpoczynasz prace budowlane. Twój nowy dom wcale nie musi być parterowy – na poddaszu urządzisz antresolę bez dodatkowych ścian, w której znajdzie się miejsce dla sypialni. Dzięki temu oszczędzisz powierzchnię zabudowy i miejsce w dolnej części domu. Tym sposobem również na działce zostanie więcej przestrzeni na taras, założenie przydomowego ogródka lub zorganizowanie placu zabaw dla dzieci.

Budowa domu na zgłoszenie – Twoje własne 70m2

Tutaj od początku nie tylko jesteś inwestorem, ale i samodzielnie prowadzisz nadzór budowlany oraz budujesz, jeśli tylko wznoszenie ścian czy układanie fundamentów nie jest dla Ciebie problemem. Nowe przepisy usunęły konieczność ustanawiania kierownika budowy i prowadzenia dziennika budowy. Oczywiście jeśli chcesz, możesz zatrudnić osobę do zarządzania robotami, jednak nie jest to już obowiązkowe. Zamiast tego sam oficjalnie przejmujesz odpowiedzialność za kierowanie pracą na Twojej działce.

Całoroczne domki jednorodzinne – skandynawski styl na Twojej działce

Nie możesz zdecydować się na projekt domu? Chcesz, żeby jednocześnie było prosto, ale i komfortowo? Podobają Ci się formy i materiały nawiązujące do bliskości z naturą? Jednocześnie chcesz mieć wpływ na koszty budowy i zminimalizować je? Znajdź takiego wykonawcę, który spełni wszystkie Twoje wymogi.

Zajrzyj do Hyta.pl, producenta domów skandynawskich z prefabrykatów – parterowych i dwupiętrowych. Z dachem spadzistym i płaskim. O powierzchni 35m2 i 70m2. Zobacz, który z nich może stać się Twoim własnym domem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij