Domy z bali - wyjątkowa alternatywa dla klasycznego budownictwa

Domy z bali – wyjątkowa alternatywa dla klasycznego budownictwa

Producent domów drewnianych z bali może ci dzisiaj zaproponować szereg rozwiązań konstrukcyjnych, z których bez problemu wybierzesz to, które najlepiej pasuje do twojego pomysłu na mieszkanie, a także ewentualnie inne elementy budowlane, takich jak altany czy garażu. 

Domy z bali drewnianych — ekologicznie, trwale, funkcjonalnie

Projekty domów drewnianych cieszą się coraz większą popularnością, tym bardziej że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w ten sposób powstają nie tylko letnie, ale całoroczne domy.

Wykonane z bali całoroczne domy to rozwiązanie, które w Stanach Zjednoczonych cenione jest od wielu lat. Teraz także i w Polsce powstają te wyjątkowe domy z bali, które świetnie wpisują się w nasz krajobraz. Drewniana konstrukcja tego typu cechuje się przede wszystkim ponadprzeciętną trwałością, niezwykłą jakości, a także niepowtarzalnym urokiem. Budowa domów z litych bali to ponadto rozwiązanie ekologiczne.

Taka drewniana konstrukcja to wymarzony dom dla osób, które cenią sobie naturalność, kontakt z przyrodą, minimalizm i prostotę. Warto jednak podkreślić, że w takim drewnianym domu mieszka się nie tylko ładnie, ale i wygodnie. Konstrukcje z bali cechują się doskonałą izolacją akustyczną, więc chronią przed hałasem. Zapewniają także naturalną klimatyzację przez cały rok.

Dzisiaj w ofercie producentów są gotowe domy z bali całoroczne, jak i weekendowe czy typowo letnie.

Domy drewniane z bali — jakie masz możliwości?

Gotowe domy z bali projektowane są i wykonywane w kilku różnych modelach rozwiązań:

  • domy całoroczne wykonuje się z okrągłych bali toczonych maszynowo; do wyboru w zależności od projektu są bale o średnicy 24, 26, 28 i 30 cm;
  • domy mieszkalne z bali ręcznie obrabianych; bale są obrabiane tzw. „na dziko”, co oznacza, że mają także różne średnice;
  • garaże, altany i drewutnie wykonuje się z okrągłego bala o średnicy 20 i 22 cm.

Gotowe domy z bali pod klucz warto zamówić u doświadczonego producenta, który nie tylko wykona dla ciebie idealny projekt, lecz także doradzi, które rozwiązanie wybrać, podpowie, co warto wziąć pod uwagę.

Ile trwa budowa domu z bali okrągłych?

Jednym z bardzo ważny atutów domów z bali jest tempo powstawania takiej inwestycji. Drewniane domy z bali powstają bowiem bardzo szybko. Oczywiście wiele zależy od tego, jak duży dom planujesz postawić, na jakim terenie, a także na jak doświadczone partnera postawisz. Czas wykonanie domu z bali w stanie surowym to jednak przeważnie około 2-3 tygodni. Z kolei prace wykończeniowe zajmują 4-6 tygodni.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij