Drzwi przesuwne — czy i jak mogą wpłynąć na efektywność energetyczną budynku?

Drzwi przesuwne stają się coraz popularniejszym wyborem w projektach budynków komercyjnych i mieszkalnych. Jednak czy wiesz, że mogą one także wpłynąć na efektywność energetyczną całego budynku? Dowiedz się, w jaki sposób!

Drzwi przesuwne a efektywność energetyczna nieruchomości

W dzisiejszych czasach efektywność energetyczna budynków staje się coraz bardziej istotna dla inwestorów, architektów, ale też użytkowników. Uwzględnienie jej w projekcie drzwi przesuwnych może mieć istotny wpływ na bilans energetyczny budynku.

Redukcja strat ciepła

Dzięki zaawansowanym technologiom izolacyjnym, takim jak:

  • termiczne oddzielenie profili,
  • podwójne uszczelnienia,
  • izolowane szyby,

drzwi przesuwne mogą skutecznie zatrzymać ciepło wewnątrz pomieszczeń, a w rezultacie ograniczyć straty energii i koszty ogrzewania lub chłodzenia budynku. Systemy HVAC mogą pracować rzadziej i na niższych ustawieniach.

Optymalne wykorzystanie naturalnego światła

Jednym z kluczowych czynników wpływających na efektywność energetyczną budynku jest optymalne wykorzystanie naturalnego światła. Drzwi przesuwne, wyposażone w duże przeszklenia, pozwalają na wprowadzenie do wnętrza dużych ilości promieni słonecznych, co zmniejsza zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie w ciągu dnia. Dodatkowo odpowiednio zaprojektowane przeszklenia mogą zapewnić także optymalną izolację termiczną, minimalizując straty energii.

Poprawa cyrkulacji powietrza

Drzwi przesuwne mogą pomóc w poprawie wentylacji pomieszczenia. Otwierając je, można stworzyć przeciąg, który skutecznie wymiesza powietrze wewnątrz budynku i zapewni lepszą wentylację bez konieczności korzystania z systemów klimatyzacyjnych.

Jak wybrać drzwi przesuwne o wysokiej efektywności energetycznej?

Inwestując w drzwi przesuwne o wysokiej efektywności energetycznej, istotne jest uwzględnienie kilku kluczowych czynników, które mają wpływ na ich wydajność:

• wybór profili o wysokiej izolacyjności termicznej — takich jak MB-86 SI lub MB-70 HI od Aluprof;
• wybór szyb o niskim współczynniku przenikania ciepła (Uw) – pakiety dwu- lub trzyszybowe z ciepłą ramką są dobrym wyborem, gdyż zapewniają skuteczną izolację termiczną;
• wyposażenie w wysokiej jakości uszczelki — zapewnią one szczelność połączenia i redukcję strat energii;
• prawidłowy montaż drzwi.

Jest on niezwykle istotny dla zapewnienia ich efektywnego działania. Fachowa instalacja zapewni optymalną wydajność energetyczną.

Odkryj energooszczędne, nowoczesne drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne Aluprof to doskonały wybór dla osób, które chcą połączyć elegancki wygląd i funkcjonalność z wysoką efektywnością energetyczną. Poznaj naszą ofertę i wybierz rozwiązania, które pozwalają na znaczące obniżenie zużycia energii w budynku, a tym samym — oszczędność pieniędzy i ochronę środowiska naturalnego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij