Grzejniki płytowe idealne do mieszkania

Wybierając grzejniki do mieszkania trzeba wziąć pod uwagę zapotrzebowanie na ciepło dla całego pomieszczenia, które znajdziemy w planach instalacji centralnego ogrzewania. Wybór mocy grzejnika do mieszkania zależny jest od jego metrażu. Jeśli chcemy się zdecydować na rozwiązanie ekonomiczne i ergonomiczne, to najlepsze będą grzejniki płytowe.

Grzejnik płytowy – bo liczy się rozmiar

Jeśli w mieszkaniu zależy nam na tym, aby grzejnik nie zajmował wiele miejsca, powinniśmy wybrać model jednopłytowy lub dwupłytowy z ożebrowaniem. Dzięki temu nie będzie zabierał wiele przestrzeni. Oczywiście najlepiej jest zaadaptować go pod oknem, aby niwelował straty ciepła. Oczywiście im większy grzejnik, tym większa musi być jego moc, dlatego trzeba dopasować obydwa parametry zgodnie z wielkością przestrzeni i zapotrzebowaniem na ciepło.

Grzejnik płytowy – moc grzewcza i oszczędność energii

W ofercie grzejników płytowych można znaleźć różnorodne modele płytowo-żebrowe. Grzejnik płytowy jest doskonałym wyborem do mieszkania, gdyż bardzo szybko się nagrzewa. Zawdzięcza to zgrzewanym płytom stalowym. Jego moc może być większa właśnie dzięki ożebrowaniu. Dzięki temu można zachować odpowiedni stosunek mocy i wielkości urządzenia grzewczego. Grzejniki płytowe ze względu na swoją budowę nie zużywają wiele wody, dzięki temu można zaoszczędzić na energii i jednocześnie nie trzeba przykręcać grzejników na noc z powodu wysokich wskaźników na licznikach. Dlatego jest to doskonały wybór przy modernizacji instalacji grzewczej.

Grzejnik płytowy – istotny jest design

Wybierając grzejniki do mieszkania szukamy również takich, które będą wpisywać się w jego estetykę i jej nie zaburzać. Dlatego im bardziej prosty kształt grzejnika, tym lepiej. Minimalizm w formie grzejników płytowych sprawia, że wiele osób chętnie się na nie decyduje. Nie zaburzają aranżacji wnętrza również dzięki stonowanej kolorystyce. Jeśli chodzi o design, to istotny jest również aspekt bezpieczeństwa. Najlepiej wybierać grzejniki, które nie mają ostrych kantów, zwłaszcza jeśli ma się dzieci, gdyż o wypadek nie trudno. Dlatego grzejniki żeliwne absolutnie nie wchodzą w grę. Gładką powierzchnię grzejnika zapewnia technologia jego wykonania. Osłona typu grill znajdująca się u góry nie jest bardzo widoczna, a na pierwszy rzut oka widać jedynie gładką powierzchnię grzejnika. Zawór umiejscowiony jest w miejscu pozwalającym na swobodne odpowietrzanie.

Dlaczego warto zdecydować się na grzejniki płytowe do mieszkania?

Oferta grzejników płytowych jest naprawdę szeroka i każdy może znaleźć coś dopasowanego do jego potrzeb. Największą zaletą grzejników płytowych jest ich szybkie nagrzewanie, a także dobre utrzymywanie ciepła. Grzejniki żeliwne również je utrzymują, ale do pracy potrzebują znacznie większej ilości ciepłej wody użytkowej przez co w kwestii ekonomicznej grzejniki płytowe „biją je na głowę”. Grzejniki płytowe są znacznie lżejsze od swoich żeliwnych odpowiedników, co również nie jest bez znaczenia. Jeśli budynek poddawany jest termomodernizacji to najlepszym wyjściem jest zamiana grzejników żeliwnych na płytowe. Znaczną różnicę można odczuć przy rachunkach za ogrzewanie. Odpowietrzanie grzejników żeliwnych wymaga długiego czasu ze względu na ilość wody, jaką zużywa każdy grzejnik. W przypadku grzejników płytowych ten czas znacząco się skraca, a grzejnik znacznie szybciej może osiągnąć pożądaną temperaturę i ciepło w mieszkaniu. Grzejniki płytowe najlepiej współpracują z centralnym ogrzewaniem, dlatego są najlepszym wyborem do mieszkania.

Oferta grzejników płytowych pozwala wybrać model podłączenia pod określoną instalację. Dostępne są grzejniki zarówno z podłączeniem dolnym, jak i bocznym. Podłączenie dolne jest mniej widoczne, dlatego zapewnia większą estetykę. Ze względu na gabaryty, a także różnorodną moc grzewczą nie ma lepszego wyboru do mieszkania. Wykonanie grzejników w najnowszej technologi z wykorzystaniem malowania proszkowego zapewnia odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne. Grzejnik zyskuje trwałość i odporność na rdzę na długie lata.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij