Hala namiotowa – wszystko, co warto o niej wiedzieć
Osoby, które planują większe przedsięwzięcie, jakim jest budowa hali magazynowej, powinny wiedzieć, że istnieje co najmniej kilka rodzajów konstrukcji, które mogą wybrać.
Osoby, które planują większe przedsięwzięcie, jakim jest budowa hali magazynowej, powinny wiedzieć, że istnieje co najmniej kilka rodzajów konstrukcji, które mogą wybrać. Jednym z takich rodzajów jest namiotowa hala magazynowa wznoszona przez doświadczonego producenta – https://www.tenistal.com.pl/. Przed podjęciem decyzji o postawieniu namiotowej hali magazynowej warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Nie jest to bowiem klasyczny rodzaj budowli, dlatego niektórych mogą zastanawiać pewne aspekty związane ze stawianiem takiej konstrukcji. Hala namiotowa z pewnością posiada wiele zalet, które przekonują przedsiębiorców do wyboru takiej konstrukcji. Wątpliwości może budzić kwestia pozwolenia na budowę – czy w takim przypadku jest ono koniecznie? Dowiesz się więcej na ten temat, czytając poniższy artykuł.
Budowa hali namiotowej
Jak wygląda przebieg budowy namiotowej hali magazynowej? Istotną sprawą jest na pewno fakt, że taka hala nie wymaga stawiania fundamentów, co znacznie skraca czas potrzebny na jej postawienie. Przed jej wzniesieniem konieczne jest oczywiście wykonanie projektu, który dostosowuje się do preferencji klienta, tak aby hala w pełni odpowiadała jego potrzebom. Następnie na tej podstawie przygotowywane są wszystkie elementy potrzebne do budowy hali namiotowej, do której zaliczyć można m.in. stalowe słupy, plandeki oraz ramy potrzebne do ich założenia. Wszystkie części przewożone są na plac budowy, gdzie następuje umieszczenie stalowych prętów w betonie oraz montowanie kolejnych elementów. Końcowym etapem budowy jest zakładanie plandeki stanowiącej dach całej konstrukcji.
Hala namiotowa – zalety konstrukcji
Istnieje co najmniej kilka korzyści, które przemawiają za budową namiotowej hali magazynowej. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście bardzo szybki proces budowy oraz zdecydowanie niższe koszty niż w przypadku murowanej hali magazynowej. W każdej chwili możliwe jest również rozbudowanie wzniesionej już hali, a także przeniesienie konstrukcji w inne wybrane przez nas miejsce. Wystarczy ją zdemontować, a następnie postawić w określonej lokalizacji. Nie musimy martwić się porą roku, ponieważ takie hale są całoroczne, a ponadto można je wyposażyć w oświetlenie oraz ogrzewanie. Namiotowe hale magazynowe są zatem doskonałym sposobem na rozwój firmy oraz jej unowocześnienie. Sprawdzą się w szczególności wtedy, kiedy rozwój ten jest dynamiczny, więc duże znaczenie ma czas potrzebny na budowę hali.
Hala namiotowa – czy konieczne jest pozwolenie?
Przed wzniesieniem namiotowej hali magazynowej należy dopełnić wszelkich formalności związanych z takim przedsięwzięciem. Czy potrzebne jest tutaj uzyskanie pozwolenia na budowę? Kwestia ta nie jest tak oczywista, jak mogłoby się to wydawać, ponieważ zależy od charakteru konstrukcji. Jeśli planujemy postawienie jej jako konstrukcji tymczasowej użytkowanej wyłącznie przez okres 180 dni, to wystarczy jedynie zgłoszenie jej właściwemu organowi. Jeśli jednak ma ona pełnić rolę budowli wzniesionej na czas nieokreślony, to musimy postarać się o otrzymanie pozwolenia. W tym celu należy złożyć stosowny wniosek w Starostwie Powiatowym lub Urzędzie Miejskim.