JACUZZI OGRODOWE Z OZONOWANIEM – NATURALNIE DOBRY WYBÓR

Jakie powinno być jacuzzi ogrodowe całoroczne? Z pewnością idealnie rozgrzane. Najlepiej, by proces ten zachodził wydajnie i z minimalnym poborem energii. Ale jest też drugie kluczowe kryterium, spełnienie którego jest konieczne do pełnego relaksu: klarowna woda. Bezpieczna i taka, w której wspaniale jest się zanurzyć po długim dniu pełnym zadań i napięć.

Aby jacuzzi całoroczne SVENSKA spełniało te kryteria, Szwedzi dobrali osprzęt Gecko z najwyższej półki, stworzyli system zarządzania wanną i zadbali, by była ona niemalże bezobsługowa oraz ekologiczna.

A co z idealnie czystą wodą? Rozwiązaniem jest ozon oraz lampa UV. Każdy model SVENSKA to jacuzzi ogrodowe z ozonatorem lub lampą UV, a opcjonalnie możesz zamówić innowację: system słonej wody, który dodatkowo podniesie standard Twojego jacuzzi.

JACUZZI OGRODOWE Z OZONOWANIEM – JAK ONO DZIAŁA?

Ozonowanie to proces, w którym ozon, silny utleniacz, jest wprowadzany do wody, aby wyeliminować bakterie, wirusy, grzyby i inne zanieczyszczenia. W jacuzzi ogrodowym z ozonowaniem generatory ozonu automatycznie dostarczają tę substancję do wody, działając skutecznie jako środek dezynfekujący. Ozon nie tylko niszczy drobnoustroje, ale również nie pozostawia żadnych niepożądanych substancji chemicznych, co sprawia, że jest to bezpieczna i ekologiczna metoda utrzymania czystości w jacuzzi.

JACUZZI OGRODOWE Z OZONOWANIEM CZY Z CHLOREM?

Podstawowym rozwiązaniem dezynfekcji jest chlor o silnym i natarczywym zapachu, drażniącym zwłaszcza podczas dłuższej sesji w wannie spa. Często powoduje też podrażnienia skóry i oczu, a osoby z wrażliwą skórą skarżą się na jej suchość oraz swędzenie.

Minusem jest też konieczność regularnej kontroli i dopasowywania jego poziomu. Gdy chloru będzie zbyt mało, jacuzzi ogrodowe całoroczne nie zostanie odpowiednio zdezynfekowane. Jeśli za dużo, zwiększa się ryzyko, że podrażni, a nawet spowoduje problemy zdrowotne.

Dlatego – pomimo skuteczności chloru – znacznie lepszym rozwiązaniem dla świadomych użytkowników jacuzzi ogrodowego jest ozon, który znacząco ogranicza użycie chloru w wannie, a tym samym niweluje negatywne skutki jego użycia.

WYBIERAMY JACUZZI CAŁOROCZNE. OPCJA 1: OZONOWANIE

Polecamy te rozwiązanie zwłaszcza przyszłym właścicielom jacuzzi całorocznego, którzy preferują naturalne i bezpieczne rozwiązania.

Jaka jest przewaga ozonu nad chlorem?

  • skuteczność dezynfekcyjna – nawet do kilkuset razy skuteczniej niż samego chloru
  • bezzapachowość – ozon rozkłada się szybko po zastosowaniu, podczas gdy specyficzny zapach chloru unosi się przez długi czas i drażni
  • naturalność – ozon nie wpowadza dodatkowych chemikaliów do wody; rozkłada się naturalnie jak tlen
  • delikatność – dla skóry i oczu
  • klarowność – ozon poprawia jakość wody i sprawia, że jest przyjemnie przejrzysta

WYBIERAMY JACUZZI CAŁOROCZNE. OPCJA 2: LAMPA UV

To atrakcyjna alternatywa, która zadba o wodę równie bezpiecznie jak ozonator, a dodatkowo jest dwa razy bardziej skuteczna. Niszczy DNA mikroorganizmów, co hamuje ich rozmnażanie się. Stąd też wyposażyliśmy w lampę UV wszystkie modele klasy premium – SVENSKA Bad i Pro.

Poczytaj więcej o jacuzzi z oznowaniem i lampą UV >>

JEŚLI NIE JACUZZI OZONOWANE LUB Z LAMPĄ UV, TO JAKIE? – SYSTEM SOLNY 

Z innowacyjnym systemem solnym Gecko in.clear. To alternatywa, dzięki której Twoje jacuzzi całoroczne będzie zadbane w maksymalnie naturalny sposób i stanie się jeszcze bardziej bezobsługowe, gdyż system słonej wody sprawia, że wodę wystarczy wymienić tylko raz w roku.

System wykorzystuje elektrolizę soli, czyli proces, w którym sól rozpuszczana jest w wodzie pod wpływem prądu elektrycznego. Rozkłada się na jony chlorkowe i jony sodowe. Jony te działają jako środek dezynfekcyjny.

Ograniczasz więc chemię, oszczędzasz czas niezbędny na wymianę wody i tworzysz swoją osobistą namiastkę morskiej, odżywczej kąpieli.

W system słonej wody możesz wyposażyć każde jacuzzi całoroczne SVENSKA. Poznaj pełne portfolio i dobierz model dla siebie i swoich bliskich.

KOMU POLECAMY JACUZZI OGRODOWE OZONOWANE?

Wybierz jacuzzi ogrodowe z ozonowaniem, jeśli:

  • unikasz chemikaliów
  • dbasz o naturalną pielęgnację i naturę
  • masz wrażliwą skórę lub oczy
  • drażni Cię mocny zapach chloru

Jacuzzi ogrodowe z ozonowaniem to nie tylko luksusowa atrakcja, ale także innowacyjne podejście do dbałości o zdrowie i komfort. Dzięki ozonowaniu można cieszyć się czystą wodą bez obawy o negatywne skutki uboczne typowe dla chloru. Wybierając jacuzzi ogrodowe ozonowane, inwestujemy nie tylko w relaks, ale także w zdrowie i środowisko.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij