Jak dbać o żyrandol kryształowy?
Lampy wiszące kryształowe, jak również lampy stojące, kinkiety, a także żyrandole wykonane z tego materiału potrafią wiele wnieść do danego wnętrza. Jednak, aby cieszyć się z uroków tego rodzaju oświetlenia, należy w odpowiedni sposób dbać o kryształowe lampy.
Zalety kryształowych źródeł światła?
Żyrandole kryształowe stanowią bardzo cenny element dekoracji wnętrz. Znakomicie wpisują się w stylistykę tradycyjnych pomieszczeń, zwłaszcza jeżeli jest to przestronny salon. Wbrew pozorom wyglądają również bardzo korzystanie w pomieszczeniach nowoczesnych, między innymi urządzonych w stylu glamour i eklektycznym. Bardzo dobrze współgrają z innymi błyszczącymi elementami, a także wyszukanymi meblami.
To właśnie kryształowe kinkiety, kryształowe żyrandole, a także lampy wiszące kryształowe sprawiają, że wnętrze staje się wyjątkowe. Po zapaleniu światła na ścianach zaczynają tańczyć delikatne promyki, a pomieszczenie nabiera charakteru.
Lampy wiszące kryształowe – zadbaj o piękno!
Chociaż w większości dostępne w sklepach żyrandole kryształowe nie są wykonane z cennego górskiego kryształu, a jedynie ze szkła lub plastiku, to i tak zachwycają swym pięknem. Zadbany, odpowiednio ulokowany żyrandol, lub wisząca lampa potrafi być wizytówką niejednego wnętrza.
Dla wielu osób odstraszające jest czyszczenie takiego źródła światła. Często niepotrzebnie rezygnują z zakupu wiszącej lampy kryształowej na rzecz prostej lampy. Czy słusznie? Zdecydowanie nie! Czyszczenie lampy kryształowej nie będzie sprawiać problemu, jeżeli czynność ta będzie wykonywana systematycznie i zgodnie z przygotowanym wcześniej planem.
Jak wyczyścić kryształową lampę?
Kilka razy w tygodniu ścieramy kurze. Warstwę nieestetycznego pyłu ściąga się także z kryształowego żyrandola, a używamy do tego specjalnej miotełki. Przy większych zabrudzeniach konieczne jest odłączenie żyrandola od prądu, rozkręcenie go na części, ponieważ każdy element wymaga zastosowania innych środków.
Szklane elementy myjemy ciepłą wodą i delikatnym środkiem myjącym, a na koniec czyścimy je wacikiem nasączonym octem – tak unikniemy zacieków! Żarówki także przecieramy wacikiem, bądź małą szmatką, jednak musi być ona nasączona w wodzie, a przy większych zabrudzeniach w alkoholu. Warto pamiętać, że przy czyszczeniu szkła unika się wszelkich tłustych środków, ponieważ po zapaleniu światła będą widoczne nieestetyczne smugi. Plastikowe i metalowe elementy czyści się tymczasem specjalnymi, przeznaczonymi do ich pielęgnacji środkami.
Sprawdź też: https://technodeluxe.pl/zyrandole/zyrandole-krysztalowe