Jak dobrać odpowiednią do muszli deskę sedesową

Jak dobrać odpowiednią do muszli deskę sedesową?

Deskę sedesową najczęściej wymieniamy, gdy ulegnie ona zniszczeniu lub chcemy zmienić wystrój łazienki i poprzednia deska WC nie odpowiada naszym obecnym oczekiwaniom. Wybór deski sedesowej wpływa na jej trwałość oraz komfort użytkowania, dlatego podczas zakupu powinniśmy wziąć pod uwagę jej wymiary, materiał, z którego została wykonana i dodatkowe opcje, takie jak wolnoopadalność i antybakteryjność.

Jeżeli w naszym domu są dzieci, warto zdecydować się na nakładkę sedesową, zakładaną na zwykłej desce. Umożliwia ona wygodne korzystanie z toalety najmłodszym.

Tworzywo sztuczne, bezpieczny materiał na deski sedesowe

Deski WC powinny być wykonane z bezpiecznego tworzywa sztucznego, np. polipropylenu. Plastik umożliwia stworzenie lekkiej, elastycznej i trwałej deski sedesowej. Przykładem drobnej armatury łazienkowej tego typu są deski sedesowe Inter-sano. Zaletą plastiku jest także pozytywny wpływ na warunki higieniczne deski, dzięki łatwej pielęgnacji i możliwości stosowania różnego rodzaju detergentów.

Wymiary deski WC – 3 wymiary

Podczas mierzenia deski sedesowej, bierzemy pod uwagę trzy wymiary: długość deski łącznie z mocowaniami, szerokość w najszerszym miejscu oraz rozstaw zawiasów. Uzyskany pomiar porównujemy z parametrami muszli ustępowej i dopiero podejmujemy decyzję o zakupie. Mimo iż większość desek ma możliwość regulacji w pionie lub w poziomie, opcja ta ma swoje ograniczenia, dlatego warto wcześniej dokładnie wymierzyć, jaki obrys będzie pasować do posiadanej przez nas muszli.

Dodatkowe opcje – wolnoopadalność i antybakteryjność

W sprzedaży dostępne są także deski z opcją wolnego opadania (tzw. soft close). Funkcja ta zmniejsza ryzyko uszkodzenia deski pod wpływem gwałtownego opuszczania klapy oraz zapobiega hałaśliwemu jej zamknięciu. Wolnoopadalnośc uchroni też przed przytrzaśnięciem palców, co jest szczególnie istotne, gdy w naszym domu są dzieci. Mechanizm wolnego opadania wbudowany jest w zawiasy, które pod wpływem ciężaru deski, wyhamowują jej ruch. Innym udogodnieniem jest powłoka antybakteryjna. Jony srebra dodawane do głównego materiału, z którego wykonano deskę WC, likwidują mikroorganizmy gromadzące się na powierzchni deski i uniemożliwiają ich namnażanie się. Dzięki temu udogodnieniu, możemy cieszyć się czystą i higieniczną deską sedesową nie tylko zaraz po jej umyciu, ale także później.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij