Jak dobrać właściwą bramę garażową do garażu w domu?

Brama garażowa nie tylko zabezpiecza samochód przed kradzieżą, ale również jest elementem wpływającym na estetykę domu. Dlatego jej wybór musi być dobrze przemyślany. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę? Jakie bramy garażowe sprawdzą się najlepiej?

Rozmiary bramy garażowej – jak je dopasować?

Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej, są jej rozmiary. Muszą być one dostosowane do otworu garażowego. Dlatego należy go dokładnie zmierzyć. Żeby uniknąć pomyłki, warto powierzyć tę kwestię specjalistom. Zapewni to prawidłowość pomiaru.

Wysokość standardowych bram garażowych mieści się w przedziale 200-360 cm. Jednak w przypadku aut terenowych i z bagażnikiem na dachu, 240 cm to minimalna wartość, jaką należy przyjąć. Szerokość bramy garażowej również ma znaczenie. W przypadku pojedynczego wariantu jest to najczęściej 250 cm. Z kolei modele podwójne najczęściej mieszczą się w przedziale od 400 do 500 cm.

To, na który wariant się zdecydujesz, zależy od wielkości otworu garażowego. Dlatego swoje potrzeby należy przeanalizować jeszcze przed wybudowaniem garażu. W przeciwnym razie późniejsze dostosowanie obiektu do indywidualnych wymagań będzie trudne.

Bramy garażowe – na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybór bramy garażowej to nie lada wyzwanie także z uwagi na mnogość dostępnych na rynku materiałów. Drewno, stal, aluminium to najczęściej wybierane opcje. Materiały te są trwałe, odporne na trudne warunki atmosferyczne, a jednocześnie atrakcyjne pod względem wizualnym. Dzięki temu wykonane z nich modele świetnie się prezentują. Przy wyborze materiału warto uwzględnić nie tylko jego cenę i właściwości, ale również styl, w jakim wybudowano dom.

Współcześnie coraz więcej bram garażowych jest wyposażonych w automatykę. Wystarczy zaledwie jedno kliknięcie pilotem, by brama otworzyła się lub zamknęła. Zdecydowanie podnosi to komfort użytkowania garażu. Możliwość sterowania bramą bez konieczności wychodzenia z samochodu przydaje się zwłaszcza w deszczowe i mroźne dni.

Zapraszamy po więcej szczegółów: bramy garażowe Poznań.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij