Jak gruntownie przygotować się do remontu łazienki

Jak gruntownie przygotować się do remontu łazienki?

Duży remont spędza sen z powiek wielu osobom. Jeśli dotyczy on łazienki gruzu jest dość sporo, zwłaszcza jeśli nie kładzie się płytek na płytki, tylko skuwa stare, a także przekształca się instalacje wodno-kanalizacyjną tak, by możliwe było zastosowanie armatury wolnostojącej albo podtynkowej. W każdym przypadku pyłu i brudu jest dużo, a i gruzu nie brakuje, wszak koniecznie jest dotarcie do samej instalacji. Warto zatem do remontu łazienki odpowiednio się przygotować. O czym należy pamiętać?

Wybór odpowiednich materiałów budowlanych 

Decydując się na remont łazienki przede wszystkim trzeba zastanowić się nad tym, jak chce się ją urządzić. Zatem można zdecydować się np. na styl nowoczesny lub rustykalny. W zależności od wybranej koncepcji należy dobrać odpowiednie płytki łazienkowe. Niewątpliwie w ostatnich latach bardzo popularny stał się gres, który jest najmniej nasiąkliwą płytką ceramiczną, można zdecydować się również na spieki kwarcytowe, albo całkowicie zrezygnować z płytek na rzecz paneli drewnopodobnych. Istotne znaczenie ma również rozmieszczenie przyłączeń i chęć zastosowania armatury i ceramiki podtynkowej. Jeśli wcześniej w łazience był montaż naścienny, trzeba skuć ścianę, a to generuje jeszcze więcej pracy i odpadów budowlanych. Można jednak sobie z tym doskonale poradzić.     

Demontaż i wywiezienie starej armatury, płytek i gruzu 

Istotne znaczenie w przypadku remontu łazienki ma demontaż starej armatury. Takich elementów nie można ponownie wykorzystać, zatem trzeba będzie je zutylizować. Tutaj odpowiednim wyborem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się wywozem gruzu i innych odpadów budowlanych. Każdy odpad musi trafić do odpowiedniego punktu selektywnej zbiórki odpadów. Gruz może zostać przetworzony i ponownie wykorzystany w branży budowlanej. Zatem wywóz jest niezwykle ważny, aby zapewnić odpowiedni recykling odpadów budowlanych. Firma, która ma do dyspozycji dużą ciężarówkę może wykonać zlecenie w ciągu jednego dnia. Jednak wiadomo, że prace remontowe trwają dłużej. Dlatego najlepszym wyborem jest wynajem kontenera do którego będzie można wyrzucać odpady, a następnie zlecić ich wywiezienie. Kompleksowe usługi w tym zakresie to duże ułatwienie.   

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij