Jak optycznie podzielić pokój? Wykorzystaj funkcjonalne i designerskie lampy

Żyjąc stale w jednym mieszkaniu, przychodzi moment, w którym odczuwamy potrzebę zmian. Drogi remont czy interwencja dekoratora nie zawsze wchodzi w grę. Możesz jednak zaprowadzić w mieszkaniu powiew świeżości, optycznie dzieląc przestrzeń. Sprawdź jak tego dokonać z wykorzystaniem funkcjonalnych lamp designerskich.

Techniki optycznego podziału przestrzeni

Optyczny podział wnętrza to zadanie, przed którym stoją architekci i dekoratorzy wyjątkowo małych mieszkań oraz wręcz przeciwnie, tych dużych o otwartej przestrzeni, w których wydzielona strefa wyznacza granice funkcjonalności danego obszaru. Istnieją pewne triki, które ułatwią Ci samodzielną zabawę z optycznym podziałem przestrzeni. Możesz użyć do tego celu mebli, dekoracji czy lamp designerskich.

Jak optycznie podzielić pokój Wykorzystaj funkcjonalne i designerskie lampy

✓Stwórz sztuczne linie ścian

Możesz tego dokonać za pomocą kotar, drzwi przesuwnych lub nowoczesnych lamp znanych marek, które dodatkowo nadadzą pomieszczeniu blasku i charakteru. 

✓ Baw się kolorami 

Wydziel sfery za pomocą różnorodnych kolorów. Ścianę z narożnikiem wyłóż tapetą, by wydzielić przestrzeń salonu, a obszar przy stole służący za jadalnię zostaw w kolorze białym. 

✓ Wydziel ścieżki komunikacyjne

Wydzielenie przestrzeni do komunikacji między obszarami łatwo wyznaczysz np. dywanem. 

✓ Nie mieszaj umeblowania   

Meble odpowiadające konkretnym pomieszczeniom ustaw blisko siebie. Jeśli stół

postawisz przy aneksie kuchennym, a półkę z książkami przy wersalce – nikt nie będzie miał wątpliwości co do tego, która przestrzeń, do czego służy. 

✓ Wykorzystaj podest

To zabieg wymagający trochę większej ingerencji. Jeśli przestrzeń jadalni wyróżnisz podniesieniem podłogi, to optycznie będzie stanowić inne pomieszczenie.

Podziel pokój optycznie powiększając przestrzeń 

Lampy designerskie stanowią świetne narzędzie do podzielenia przestrzeni, zarówno za pomocą ich funkcjonalnej formy, jak i strumienia światła. Wykorzystaj grę świateł, by wyznaczyć obszary oraz dodatkowo powiększyć przestrzeń za pomocą blasku innowacyjnych lamp. Doskonale sprawdzą się lampy Flos z serii String Light i lampy Nemo Spigolo. 

Stwórz niewidzialne ściany za pomocą lin

Pomieszczenie możesz korzystnie podzielić za pomocą linii. Zawieszenie kilku lin między ścianami bez powodu mija się jednak z jakimkolwiek sensem. Lepiej jest wybrać konstrukcje, w których linie są funkcjonalnym komponentem całości. Oświetlenie Flos String Light to nowoczesne projekty, które wyróżnia kreatywne i niezwykle praktyczne zawieszenie. Przewody można zaczepiać w wybranych punktach ścian i na suficie za pomocą dodatkowych akcesoriów. W ten sposób wyznaczysz kontury niewidzialnych ścian, powiększając optycznie przestrzeń bez konieczności zajmowania miejsca. 

Jak optycznie podzielić pokój Wykorzystaj funkcjonalne i designerskie lampy

Lampa wisząca Flos String Light

Zerknij na poniższy film, by poznać funkcjonalność lamp Flos String Light.

https://www.youtube.com/watch?v=ea0rvVX-Lkk

Wydziel przestrzeń poprzez zarys światła

Świetliste linie to sposób na wyznaczenie przestrzeni, który dodatkowo buduje w pomieszczeniu wyjątkową atmosferę. Seria lamp Spigolo od prestiżowej marki Nemo składa się z lamp podłogowych, lamp wiszących i kinkietów. Cechą serii jest zintegrowane źródło światła umieszczone wzdłuż linii oprawy. Taki efekt sprawia, że lampy tworzą w powietrzu świetliste linie. Rozstaw lampy podłogowej można regulować, a źródła światła obracać. Przestrzeń podzielisz na jeszcze dokładniejsze obszary, angażując lampy sufitowe i kinkiety z tej samej serii. 

Tak funkcjonalna konstrukcja ułatwia zmianę optycznej granicy pomieszczenia nawet każdego dnia na nowo. Lampy rozpościerają wokół siebie blask, rozjaśniając przestrzeń i czyniąc ją optycznie większą. Ustawiając dwie lampy Nemo Spigolo na przeciwległych bokach, wyznaczysz np. pokój do relaksu, jak na poniższym zdjęciu.

Jak optycznie podzielić pokój Wykorzystaj funkcjonalne i designerskie lampy

Lampa podłogowa Nemo Spigolo

Optyczny podział przestrzeni to sposób na przełamanie rutyny. Aranżacyjne kombinacje z wykorzystaniem odpowiednich technik i lamp designerskich urozmaicą przestrzeń Twojego mieszkania i sprawią, że łatwiej będzie Ci się w nim odnaleźć. 

Zobacz wszystkie lampy designerskie w sklepie z oświetleniem Światłolux.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij