Jak pozbyć się kreta ze swojego ogródka

Jak pozbyć się kreta ze swojego ogródka?

Kret w poszukiwaniu pożywienia przeczesuje podziemne tunele, przy okazji niszcząc rabaty i trawniki. Niestety po przebudzeniu wielu właścicieli ogródków przeciera oczy ze zdumienia, widząc jakich szkód dokonał ten szkodnik. Charakterystyczne kopce psują estetykę ogrodu, a kreta który się do niego „wprowadził” trudno jest wyprosić, zwłaszcza, że nie można stosować żadnych środków chemicznych, gdyż jest pod częściową ochroną i grozi za to kara, która może być w formie grzywny, a nawet pozbawienia wolności.

Domowe sposoby na pozbycie się kreta – czy mogą być skuteczne?

Wiele osób próbuje na własną rękę pozbyć się dzikiego lokatora ze swojego ogrodu. Stosują przy tym naturalne środki zapachowe, których kret nie lubi. Niektórzy wkładają do kretowin szmaty nasączone naftą. Inni stosują silne olejki zapachowe, w połączeniu z ultradźwiękami, które mają odstraszyć kreta, bardzo wrażliwego na dźwięki i zapachy. Nie zawsze jednak taki sposób jest skuteczny.

Zabezpieczenie przed kretami przy zakładaniu ogrodu

O zwalczaniu kretów można pomyśleć jeszcze zanim się w nim pojawią. Przy zakładaniu ogrodu można założyć polipropylenową lub metalową i ocynkowaną siatkę na krety. Zostaje ona umieszczona mniej więcej 30-50 cm pod powierzchnią ziemi, gdzie kret zwykle tworzy swoje korytarze. Nawet, jeśli kret zacznie drążyć korytarz to nie przebije się na powierzchnię i nie stworzy kopców, ani nie zniszczy rabat. Jeśli nie zaplanuje się takiej ochrony przed zasianiem pierwszej trawy w ogrodzie, to założenie siatki na krety może być bardzo kosztowne i pracochłonne i wymagać ściągnięcia całej darni z powierzchni trawnika. Zresztą taką ochronę można zastosować tylko w przypadku, gdy kret nie zadomowił się jeszcze w ogródku.

Jak pozbyć się skutecznie kreta z ogrodu?

Jeśli kret pojawił się już w naszym ogrodzie, a naturalne metody nie pomagają w jego odstraszeniu, to powinniśmy skorzystać z usług firmy Stander, która zajmuje się profesjonalnym zwalczaniem szkodników, w tym kretów. Tylko wyspecjalizowana firma, której pracownicy posiadają odpowiednie uprawnienia w zakresie stosowania środków chemicznych do zwalczania kretów, może skutecznie pomóc nam przywrócić estetykę naszego ogrodu. Zastosowanie przez Stander furnigacji fosforowodorem wykonywane jest za zgodą Ministerstwa Środowiska. Fosforowodór to silnie trujący gaz, dlatego nie może być stosowany przez osoby niewykwalifikowane i bez odpowiedniego zabezpieczenia w odzież roboczą i maski ochronne. Warto tutaj dodać, że ma silne działanie drażniące na oczy, dlatego pracownik posiada specjalne okulary ochronne. Podczas stosowania fosforowodoru nikt poza pracownikiem nie może znajdować się w obrębie prowadzonych prac. Wieloletnie doświadczenie pozwala firmie wykonać usługę szybko i skutecznie. Wprowadzony do korytarzy gaz zabija kreta, który się w nim znajduje. Ponowienie użycia środka chemicznego, po tygodniu, daje gwarancję, że żaden kret nie powinien pojawić się w ogrodzie.

Krety mogą skutecznie uprzykrzyć życie właścicielom wypielęgnowanych ogrodów. Skorzystanie z usług firmy Stander, zajmującej się kompleksowym zwalczaniem szkodników sanitarnych pozwoli cieszyć się pięknym ogrodem. Stosowane środki są również skuteczne na nornice, czy karczowniki które często pustoszą rabaty i nowalijki. Po otrzymaniu zgłoszenia o krecie w ogrodzie przyjeżdża pracownik firmy i dokonuje oceny sytuacji. Następnie bez zbędnej zwłoki, jeśli pogoda na to pozwala i jest bezwietrznie przystępuje do działania. Firma Stander zapewnia najwyższy standard swoich usług i przestrzeganie przepisów BHP przez pracowników, dlatego trujący gaz nie ma prawa dostać się poza wydrążone przez kreta korytarze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij