Jak pozyskać pieniądze na zakup pierwszego mieszkania

Jak pozyskać pieniądze na zakup pierwszego mieszkania?

Wiele młodych osób marzy o tym, aby jak najszybciej zamieszkać na swoim. Wyjeżdżają oni do większych miast, kończą tam studia, znajdują pierwszą pracę i pragną wreszcie uwolnić się od wynajmu. Niestety mieszkania w Polsce są bardzo drogie w stosunku do przeciętnych zarobków. Tylko niewielki procent młodych nabywców może sobie pozwolić na zakup za gotówkę. Na szczęście jest kilka dobry sposobów na to, by stać się właścicielem własnego mieszkania.

Mieszkanie na kredyt

Zdecydowana większość młodych osób decyduje się zakup mieszkania sfinansować kredytem hipotecznym. Nie jest to oczywiście opcja dostępna dla wszystkich, bo żeby dostać kredyt, trzeba wykazać się zdolnością kredytową. Warto wiec odpowiednio wcześnie zadbać o uzbieranie wkładu własnego oraz o uregulowanie swojej sytuacji zawodowej i kredytowej. W ramach badania zdolności kredytowej bank z pewnością przyjrzy się kredytom zaciąganym w przeszłości. Ważna będzie także sytuacja zawodowa oraz rodzaj umowy o pracę. Choć kredyt hipoteczny jest wieloletnim zobowiązaniem to większość młodych ludzi bardzo dobrze radzi sobie ze spłatą. Zwykle bardzo szybko oni awansują, zmieniają pracę na lepszą a ich zarobki rosną. Wielu z nich uda się nawet spłacić kredyt przed czasem.

Praca za granicą

Nie brakuje też młodych małżeństw, które chcąc uniknąć kredytu hipotecznego decydują się kupić mieszkanie z oszczędności. W tym celu, we dwójkę wyjeżdżają na kilka lat do pracy za granicę. Zwykle takim parom w czasie 3-4 lat udaje się odłożyć pieniądze potrzebne na zakup niewielkiego mieszkania. Jest to rozsądny sposób na zakup mieszkaniaktóry bardzo dobrze sprawdzi się u osób odważnych i aktywnych.

Inne sposoby na zdobycie pierwszego mieszkania

Osoby, które nie mają wystarczających środków na zakup mieszkania muszą iść na pewne kompromisy. Chcąc nabyć niedrogie mieszkanie warto rozglądać się za tańszymi lokalizacjami, na przykład na przedmieściach dużych miast (sprawdź także https://www.lofthaus-zablocie.pl/). Nieco tańsze są zwykle także mieszkania zlokalizowane na parterach i ostatnich piętrach budynków. Można także rozważyć zakup mieszkania z rynku wtórnego, przeznaczonego do generalnego remontu. Warto pamiętać także o tym, że istnieje możliwość wzięcia udziału w przetargu organizowanym na przykład przez spółdzielnię mieszkaniową. Takie mieszkania sprzedawane są poniżej cen rynkowych. Młodzi ludzie pragnący pozyskać dla siebie mieszkanie powinni śledzić także programy rządowe. Polegają one na dopłatach do kredytów hipotecznych lub na budowie tanich mieszkań pod wynajem długoterminowy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij