Jak prawidłowo powiesić ramki na zdjęcia?

Jak prawidłowo powiesić ramki na zdjęcia?

Ramki na zdjęcia wraz z eksponowanymi w nich fotografiami stanowią idealne zwieńczenie aranżacji pomieszczenia. Dopasowane do stylu, w którym urządzone jest wnętrze, prezentujące twórczość lub zainteresowania właścicieli, ramki tworzą unikalny efekt, znakomicie komponujący się z całością. Aby utworzyć stylową dekorację w miejsce tandetnej kompozycji, warto zaprezentować prawdziwą galerię zdjęć, umieszczonych na ścianie według kilku, najistotniejszych zasad, wpływających na efekt.

Najistotniejszą zasadą ekspozycji zdjęć w ramkach jest umieszczenie ich w zaplanowanym, nieprzypadkowym miejscu. Nie może być to przestrzeń przypadkowa. Jeżeli ramki na zdjęcia mają zostać wyeksponowane w grupie, prezentując zbiór tematycznych ujęć, powinny zostać zaprezentowane razem. Ramki na zdjęcia koniecznie należy zawiesić nad meblem lub nad schodami. Można umieścić je na ścianie, obok istotnego dla aranżacji elementu: lampy stojącej lub drzwi. Najlepiej będą prezentowały się nad sofą lub nad komodą. Należy pamiętać, aby szerokość mebla była większa, niż szerokość utworzonej na ścianie galerii zdjęć. Ramki, wiszące w orientacji pionowej optycznie wysmuklą pomieszczenie, dodając mu wrażenia wyższego, niż jest w rzeczywistości. Zdjęcia w ramkach, powieszone poziomo optycznie poszerzą przestrzeń wnętrza.

Jak prawidłowo powiesić ramki na zdjęcia?

Zasady, sprawdzające się w każdym pomieszczeniu

Jak powiesić ramki na zdjęcia, aby w pomieszczeniu zapanował ład? Przede wszystkim należy uporządkować ramki, aby pasowały do siebie oraz stylu aranżacji pomieszczenia. Zdjęcia czarno – białe najlepiej prezentują się w czarnych lub białych ramkach minimalistycznych. Świetnie sprawdzą się też ramki lustrzane. Ramki ze zdjęciami powinny optycznie tworzyć linię górną lub dolną, która wyznaczy ich granice oraz pozwoli zrównać je z pozostałymi elementami wystroju. Należy pamiętać o rozwadze. Zbyt duża ilość ramek na zdjęcia przytłoczy pomieszczenie i sprawi, że będzie się wyglądało na mniejsze. Stylowe ramki na zdjęcia znakomicie pasują do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego oraz korytarza. Nowoczesne ramki wyznaczą styl gabinetu, jadalni oraz przestrzeni biurowej. Należy zwrócić uwagę na wysokość umieszczania ram ze zdjęciami na ścianach. Optymalnie prezentują się, jeżeli są umieszczone na wysokości wzroku, czyli około 150 – 160 cm ponad podłogą.

Ramki na zdjęcia wraz z umieszczonymi w nich fotografiami pozwalają tworzyć unikalne kompozycje dekoracyjne, jednak przy ich zawieszaniu warto kierować się zasadą, w myśl której im mniej dekoracji, tym lepiej. Zawieszone ramki dobrze prezentują się w dużych formatach, co optycznie powiększa pomieszczenia. Niewielkie ramki najlepiej wyglądają, ustawione na biurku lub komodzie. Dobierając kolorystykę i styl ramek do pozostałych elementów dekoracyjnych pomieszczenia, można stworzyć spójną, harmonijną koncepcję, której nudny wyraz odbierze tematyka fotografii. Najlepszym pomysłem na domową galerię jest ekspozycja własnych prac, które mają szczególne znaczenie lub zostały wyjątkowo dobrze wykonane. Wysoka jakość ramek oraz odpowiednie ułożenie zapewnią zachwycający efekt, spajający aranżację wnętrza.

Ramki na zdjęcia powinny podkreślać styl pomieszczenia, nie dominować w nim jako najważniejszy element. Domowa galeria – jak najbardziej, lecz dominującym elementem powinien być obraz, nadający charakter całemu pomieszczeniu. Ramki na zdjęcia mają za zadanie wkomponować się w jego oprawę, a jednocześnie stworzyć wizję całości, która zaprezentuje się perfekcyjnie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij