Jak sprawić, aby rachunki za ogrzewanie były niższe – Dobór energooszczędnych okien, drzwi i bram garażowych

Jak sprawić, aby rachunki za ogrzewanie były niższe? – Dobór energooszczędnych okien, drzwi i bram garażowych

Ceny ogrzewania są bardzo wysokie, widać to szczególnie przy rachunkach za gaz. W niektórych miastach, decydując się na budowę nowego domu, nie można wybierać ogrzewania węglowego, ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Trzeba zatem szukać oszczędności wszędzie, gdzie tylko się da. Dlatego kluczowe znaczenie ma dobór okien, drzwi, a w przypadku domu z garażem w bryle budynku także bramy garażowej.

Jakie okna i drzwi wybierać, aby zniwelować mostki termiczne?

Przez nieszczelne i słabej jakości okna ucieka wiele ciepła, podobnie jest w przypadku drzwi wejściowych. Słabej jakości materiały sprawiają, że zimne powietrze w większej ilości przedostaje się do budynku, a z kolei ciepłe powietrze ucieka na zewnątrz. Dlatego konieczny jest wybór okien o odpowiednich parametrach wiatroszczelności. Ucieczkę ciepła zatrzymać może również potrójna szyba. W tym przypadku pakiety powinny składać się z trzech tafli, które są oddzielone argonem bądź kryptonem czy też ksenonem. Bardzo istotny jest również współczynnik g, który oznacza procent promieniowania słonecznego. Tutaj zasada jest taka, że im wyższy tym lepiej. Najlepiej jeśli wynosi przynajmniej 55%. Z kolei drzwi wejściowe w domach energooszczędnych powinny posiadać współczynnik przenikalności termicznej nie wyższy niż 1,2 W/m2K.               

Tylko TYLKA – okna drzwi bramy w najlepszym wydaniu

Nie tylko dzięki zamontowaniu okien w nowym domu, ale również wymianie ich w starym, w ramach termomodernizacji można uzyskać optymalny komfort cieplny w połączeniu z niższymi rachunkami. Zatem warto wybierać stolarkę okienną, drzwiową i garażową renomowanych producentów.       

Wybierając odpowiednie okna i drzwi energooszczędne można zaoszczędzić sporo na rachunkach za ciepło – nawet 20%. Dodatkowo mają one mniejszą tendencję do rozszczelniania, a także są po prostu trwalsze. Bardzo duże znaczenie ma również dobór bramy garażowej. W tym przypadku koniecznie trzeba zwrócić uwagę na dobre parametry cieplne. Zatem ciepłochronność powinna dotyczyć całej bramy. Najszczelniejsze są bramy rozwieralne, ale doskonale również sprawdzą się bramy segmentowe i rolowane. Trzeba pamiętać, że takie bramy garażowe należy zakupić nie tylko do garażu, który jest nieocieplony, ale przede wszystkim takiego, który jest ocieplony. Bardzo duże znaczenie ma montaż okien, drzwi i bram garażowych, który należy powierzyć profesjonalistom. Tylko dzięki temu wszystkie one mogą w stu procentach spełniać swoją rolę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij