Nie każdy dysponuje dużym metrażem jeśli chodzi o sypialnię. Jednak nawet mała może być stylowa, praktyczna i przytulna. Dziś podpowiemy Wam, co możecie zrobić, by osiągnąć właśnie taki efekt.
Jasne ściany i lustra na ścianach dadzą efekt optycznego powiększenia
Na pewno nowoczesna i minimalistyczna stylistyka do małej sypialni będzie odpowiednia. Rekomendujemy pomalowane ścian w jasnych barwach. Możecie też wykorzystać beton architektoniczny lub dekoracyjny. Pastelowe kolory czy jasne odcienie szarości będą tu odpowiednie. Można postawić na beże, jasnoniebieski albo jasnozielony, ważne by barwy były mocno rozbielone. Oprócz tego na ścianie sprawdzą się duże lustra, które dodadzą efektu przestronności. Można umieścić je naprzeciw łóżka albo z boku, w zależności od tego, gdzie chce się umieścić garderobę.
Postaw na garderobę z drzwiami przesuwnymi
Bez wątpienia półki ścienne zamykane drzwiami przesuwnymi na prowadnicy, to rozwiązanie, które świetnie się sprawdzi. Po pierwsze zyskuje się mnóstwo przestrzeni do przechowywania, bo półki można zaplanować pod sam sufit, a po drugie garderoba w zabudowie zajmie mniej miejsca niż klasyczna szafa, zatem zyskacie styl i przestronność. Drzwi przesuwne mogą być szklane zatem, jeśli nie zastosujecie długich luster, to mogą je tworzyć drzwi garderoby. Innym rozwiązaniem jest wybór drzwi zalaminowanych z wykonanym nadrukiem zdjęcia. Może to być grafika tworząca efekt głębi, co sprawi, że małe wnętrze zyska dodatkowy stylowy charakter. Wnętrze szafy to także Wasza inicjatywa. Możecie wybrać półki klasycznie mocowane alb umieszczone na prowadnicach, czyli wysuwane. Drążki także mogą być ruchome i opuszczane, choć w przypadku niewielkiej przestrzeni lepiej sprawdzą się klasyczne.
Wybierz wygodne łóżko z dodatkowym podświetleniem w postaci taśmy LED
Łóżko powinno być nie tylko optymalnych rozmiarów, by obydwie osoby mogły do niego wejść z każdej strony, czy posiadać wygodny materac zapewniający podparcie dla całego kręgosłupa, najlepiej kieszeniowy z odpowiednim stopniem twardości, ale również podświetlenie. Taki element jest praktyczny i stylowy zarazem. Można zdecydować się na taśmę LED i wybrać ją z oferty Phillips HUE, zwłaszcza jeśli w całym pomieszczeniu decydujecie się na elementy inteligentnego oświetlenia z tej serii. W przypadku taśm LED można podświetlić wezgłowie łóżka albo jego ramę i w każdym przypadku prezentuje się to świetnie.
Postaw na przytulne oświetlenie Phillips HUE z możliwością sterowania
Seria HUE to inteligentne lampy Phillips, które sprawdzą się nawet w małej sypialni. Wśród nich można wybrać oprawy podtynkowe, ale i natynkowe. Sprawdzą się niewielkie reflektorki, których położeniem można sterować, oczka LED, ale i stylowe plafony czy nawet wiszące lampy Phillips. Z kolei nad łóżkiem czy też po dwóch stronach pokoju można umieścić kinkiety Phillips HUE. Największą zaletą jest możliwość doboru do opraw inteligentnych źródeł światła RGBW, których barwą można sterować tworząc różnorodny klimat w sypialni. Można również wybrać klasyczne białe światło i dostosować jego natężenie do swoich potrzeb dzięki zainstalowanym ściemniaczom.
Wybierz meblościankę ścienną na multimedia
Mała sypialnia powoli nabiera kształtów, ale potrzeba jeszcze kilku elementów. Jednym z nich jest meblościanka ścienna, którą można powiesić na dowolnej, wygodne wysokości. Jeżeli ma to być szafka RTV z telewizorem, to powinna znaleźć się na wysokości oczu oglądającego, czyli 100-110 cm od podłogi. Zamiast telewizora oczywiście możecie zdecydować się na zestaw hi-fi i wieczorem puszczać sobie relaksacyjną czy romantyczną muzykę. Możesz wybrać szafkę z jasnego gatunku drewna albo białą, dobrze by była stylistycznie dopasowana do łóżka.
Warto pamiętać,że wnętrze małej sypialni powinno być też przytulne, a ową przytulność mogą zapewnić długie, ale lekkie zasłony w oknach, piękna satynowa pościel, ale i miękki dywan na podłodze. Zapewni on ciepło, ale i komfort chodzenia bez nadmiernego robienia hałasu. Co jest istotne, gdy druga osoba jeszcze śpi. W garderobie warto też zamontować oświetlenie działające na czujnik ruchu, aby nie było konieczne włączanie głównego źródła światła przy korzystaniu z niej o wczesnej porze.