Jak uniknąć braku zainteresowania przy sprzedaży nieruchomości

Jak uniknąć braku zainteresowania przy sprzedaży nieruchomości?

Problemy ze sprzedażą mieszkania są dość nagminne. Bardzo często umieszczamy ogłoszenie w nieodpowiednim serwisie, ale przede wszystkim największym błędem jest umieszczenie błędnego ogłoszenia, które nie zachęca potencjalnego nabywcy do kupienia naszej nieruchomości. Sprawdź, jak uniknąć tego błędu i gdzie zamieszczać ogłoszenie!

Najczęstsze błędy przy publikacji ogłoszenia sprzedaży nieruchomości

Sprzedając nieruchomość nie możesz podawać surowych informacji dotyczących nieruchomości, bo w takim przypadku Twoje ogłoszenie ginie w gąszczu pozostałych, niczym się nie wyróżniając. Staraj się publikować ogłoszenia, które zawierają opis i nie ograniczają się tylko do podania ceny, lokalizacji oraz pozostawienia się do siebie kontaktu. 

Bardzo częstym błędem przy publikacji ogłoszenia jest również nadmierne i przesadzone wychwalanie naszej oferty. Odbiorca tym samym ma wrażenie, że jesteśmy nieszczerzy w swoich opiniach, a co gorsza trąci to o desperację i pokazuje, że chcemy sprzedać nieruchomość za wszelką cenę. Jest to też wysyłany sygnał do odbiorcy „oddam to mieszkanie za wiele mniej niż cena wyjściowa”. Przejrzystość informacji daje potencjalnemu klientowi informację, że jesteśmy z nim szczerzy i nie koloryzujemy, co tym samym daje nam większe szansę na sprzedaż.

Dzisiejszy świat to świat obrazów i brak zdjęć w ogłoszeniu znacznie obniża szansę na przeprowadzenie transakcji. Jeżeli sprzedajemy mieszkanie, to obowiązkiem jest dodanie zdjęcia każdego pomieszczenia, by osoba kupująca miała możliwość zobaczenia go w pełnej krasie. Umieszczając zdjęcia w serwisie ogłoszeniowym, zadbajmy o to, by były one bardzo dobrej jakości, ponieważ użytkownik, który ogląda mieszkanie z niewyraźnymi zdjęciami może mieć wrażenie, że coś chcemy przed nim ukryć.

Zdecydowanie warto też podawać realną wycenę mieszkania, która powinna być oparta na rynkowej wartości. Pamiętaj, że ogłoszenia przeglądają również profesjonaliści, którzy znają tę branżę „od podszewki” i tym samym podwyższając sztucznie cenę wykluczamy pewną grupę potencjalnych nabywców. 

Gdzie publikować ogłoszenia sprzedaży nieruchomości?

Chcąc publikować ogłoszenie dotyczące sprzedaży nieruchomości powinieneś mieć świadomość, że masz wiele możliwości. O ile jeszcze parę lat temu ogłoszenia zamieszczało się głównie w prasie, to dziś korzystamy z profesjonalnych biur zajmujących się sprzedażą i kupnem mieszkań. Jednak najczęstszymi formami promocji sprzedaży są banery na balkonach, płotach i przede wszystkim portale ogłoszeniowe. Nowym serwisem ogłoszeniowym gdzie możesz zamieszczać swoje ogłoszenia nieruchomości jest Pokato.pl. Jego ogromną zaletą jest to, że korzystasz z niego zupełnie za darmo!

Jeżeli jesteś zawiedziony konkurencyjnymi portalami z ogłoszeniami, to skorzystaj z darmowej możliwości zamieszczenia oferty w Pokato.pl. Wierzymy również, że zamieszczając ogłoszenie, unikniesz błędów, które wymieniliśmy powyżej, co z pewnością ułatwi i przyspieszy sprzedaż nieruchomości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij