Jak urządzić łazienkę w minimalistycznym stylu

Jak urządzić łazienkę w minimalistycznym stylu?

Czystość i przestrzeń – to dwa pierwsze słowa, które kojarzą się z nowoczesną łazienką. W ostatnim czasie dąży się do rezygnacji z eksponowania poszczególnych elementów wyposażenia, zyskując tym samym na funkcjonalności. Nie bez powodu.

Nowoczesny minimalizm

W świecie przepychu i nadmiaru minimalistyczny styl to już nie tylko sposób kreacji wnętrz, ale również sposób na życie. Dzięki eliminowaniu ze swojej przestrzeni przedmiotów, które powodują wrażenie tłoku, ograniczają naszą swobodę i skupiają naszą uwagę, możemy poprawić komfort swojego życia. Jedną natomiast z najważniejszych przestrzeni życia jest łazienka, w której spędzamy czas nie tylko na przyjemnych kąpielach, ale także na relaksie i rozmyślaniach. Nie bez powodu mówi się, że najlepsze pomysły przychodzą do nas pod prysznicem.

Mniej znaczy więcej

By idealnie urządzić minimalistyczną łazienkę należy zacząć od schowania kosmetyków i akcesoriów – ukryte na dobrze zamaskowanych półkach niwelują poczucie dyskomfortu, jakie powoduje nieporządek. Rozmyślając nad projektem doskonałego wnętrza możemy zastanowić się nad prostymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami: fronty pozbawione tradycyjnych klamek, frezowane bądź otwierane na system typu click to idealne rozwiązanie. Aranżacje w stylu minimalistycznym to również doskonała okazja do ukrycia gniazdek w blatach i szafkach oraz zainstalowania baterii podtynkowych. Wszystkie te zabiegi dadzą wrażenie poszerzenia przestrzeni pomieszczenia i sprawią, że światło lepiej rozjaśni wnętrze. By powiększyć optycznie pomieszczenie możemy również zainstalować podwieszany sedes – doda on naszej łazience powiewu świeżości.

Jak urządzić łazienkę w minimalistycznym stylu

Dobierz styl odpowiedni dla siebie

Minimalizm to też okazja do wyrażenia siebie w sposób subtelny i ascetyczny. W takich aranżacjach najbardziej sprawdzone są połączenia szarości, bieli i beżów. Wskazanym jest unikanie dużych przestrzeni kontrastu. np. styku czerni i bieli na ścianie. Jednorodna kolorystycznie przestrzeń daje bowiem poczucie spójności i jedności, a ta sprawia, że nie rozpraszamy się zbędnymi drobiazgami. Idealnymi dekoracjami w tak dobranej strukturze staną się natomiast przedmioty użytku codziennego, które nie tylko zdobią, ale także spełniają się w pełni funkcjonalnym zakresie. Dobrym wyborem stają się w tym przypadku oryginalne lampy sufitowe, dobór kształtu i struktury kafelek (faktura przypominająca beton lub koronkę sprawdzi się w tym wypadku znacznie lepiej niż gra kolorem) czy ciekawa armatura.

Czystość i porządek

Ze względu na dobór najczęściej stosowanych do komponowania minimalistycznego wystroju materiałów łazienki urządzone w ten sposób dają poczucie zachowania nieskazitelnego ładu.

Zarówno drewno, jak i beton oraz żywica epoksydowa nie wymagają zbyt wiele uwagi przy przeprowadzaniu porządków. Szkło i stal natomiast doskonale sprawdzają się jako elementy odbijające światło i jednocześnie wspaniale podkreślają wrażenie eleganckiej świeżości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij