Czystość i przestrzeń – to dwa pierwsze słowa, które kojarzą się z nowoczesną łazienką. W ostatnim czasie dąży się do rezygnacji z eksponowania poszczególnych elementów wyposażenia, zyskując tym samym na funkcjonalności. Nie bez powodu.

Nowoczesny minimalizm

W świecie przepychu i nadmiaru minimalistyczny styl to już nie tylko sposób kreacji wnętrz, ale również sposób na życie. Dzięki eliminowaniu ze swojej przestrzeni przedmiotów, które powodują wrażenie tłoku, ograniczają naszą swobodę i skupiają naszą uwagę, możemy poprawić komfort swojego życia. Jedną natomiast z najważniejszych przestrzeni życia jest łazienka, w której spędzamy czas nie tylko na przyjemnych kąpielach, ale także na relaksie i rozmyślaniach. Nie bez powodu mówi się, że najlepsze pomysły przychodzą do nas pod prysznicem.

Mniej znaczy więcej

By idealnie urządzić minimalistyczną łazienkę należy zacząć od schowania kosmetyków i akcesoriów – ukryte na dobrze zamaskowanych półkach niwelują poczucie dyskomfortu, jakie powoduje nieporządek. Rozmyślając nad projektem doskonałego wnętrza możemy zastanowić się nad prostymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami: fronty pozbawione tradycyjnych klamek, frezowane bądź otwierane na system typu click to idealne rozwiązanie. Aranżacje w stylu minimalistycznym to również doskonała okazja do ukrycia gniazdek w blatach i szafkach oraz zainstalowania baterii podtynkowych. Wszystkie te zabiegi dadzą wrażenie poszerzenia przestrzeni pomieszczenia i sprawią, że światło lepiej rozjaśni wnętrze. By powiększyć optycznie pomieszczenie możemy również zainstalować podwieszany sedes – doda on naszej łazience powiewu świeżości.

Jak urządzić łazienkę w minimalistycznym stylu

Dobierz styl odpowiedni dla siebie

Minimalizm to też okazja do wyrażenia siebie w sposób subtelny i ascetyczny. W takich aranżacjach najbardziej sprawdzone są połączenia szarości, bieli i beżów. Wskazanym jest unikanie dużych przestrzeni kontrastu. np. styku czerni i bieli na ścianie. Jednorodna kolorystycznie przestrzeń daje bowiem poczucie spójności i jedności, a ta sprawia, że nie rozpraszamy się zbędnymi drobiazgami. Idealnymi dekoracjami w tak dobranej strukturze staną się natomiast przedmioty użytku codziennego, które nie tylko zdobią, ale także spełniają się w pełni funkcjonalnym zakresie. Dobrym wyborem stają się w tym przypadku oryginalne lampy sufitowe, dobór kształtu i struktury kafelek (faktura przypominająca beton lub koronkę sprawdzi się w tym wypadku znacznie lepiej niż gra kolorem) czy ciekawa armatura.

Czystość i porządek

Ze względu na dobór najczęściej stosowanych do komponowania minimalistycznego wystroju materiałów łazienki urządzone w ten sposób dają poczucie zachowania nieskazitelnego ładu.

Zarówno drewno, jak i beton oraz żywica epoksydowa nie wymagają zbyt wiele uwagi przy przeprowadzaniu porządków. Szkło i stal natomiast doskonale sprawdzają się jako elementy odbijające światło i jednocześnie wspaniale podkreślają wrażenie eleganckiej świeżości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ