Jak wybrać idealne meble do wnętrza - kilka praktycznych porad

Jak wybrać idealne meble do wnętrza – kilka praktycznych porad

Kiedy szukamy mebli do naszych domów lub mieszkań, musimy pamiętać, że ten proces niesie ze sobą zdecydowanie więcej niż tylko wybór czegoś, co od razu przykuje naszą uwagę lub w czym zakochamy się od pierwszego wejrzenia. Znalezienie idealnego wyposażenia niestety nie jest aż tak proste. Czym warto się kierować, żeby meble służyły nam przez lata i nadal zachwycały swoją formą? Poniżej zebraliśmy kilka praktycznych porad, na co szczególnie zwracać uwagę.

Na początek trzeba mieć dobry plan. Rozpoczynając poszukiwania wymarzonego wyposażenia, warto najpierw usiąść i spokojnie zastanowić się nad tym, jaki mamy ogólny pomysł na wnętrze. Nie sztuką jest bowiem ulegać aktualnym trendom, ale trzeba mieć talent, żeby zdecydować co z modnych elementów tak naprawdę nam się podoba i uczynić z tego nasz motyw przewodni.

Liczy się charakter i charakterność. Meble to przedmioty, z którymi będziemy żyć na co dzień w naszych czterech ścianach przez dłuższy czas. Powinny zatem nie tylko same w sobie mieć to „coś”, przykuwać uwagę, ale również wyrażać naszą osobowość, mówić o osobach zamieszkujących tę przestrzeń.

Więcej informacji, a aranżacji przestrzeni domowej w tym mebli znajdziesz na http://www.doomsmoker.pl/

Solidność konstrukcji

Dobra jakość wykonania to podstawa. Zawsze musimy jednak brać pod uwagę dopasowanie naszych własnych potrzeb do wytrzymałości produktu. Jeśli wiemy, że za kilka lat dokonamy kolejnej rewolucji we wnętrzu, nie ma sensu inwestować w niezniszczalne meble, które przetrwają w dobrej kondycji dziesięciolecia. Konstrukcja powinna być wykonana z dobrej jakości drewna lub stali. Uważa się, że najsolidniejsze są właśnie te z drewnianym szkieletem. Zwróćmy uwagę na rodzaj materiału, sposób łączenia elementów. W przypadku mebli tapicerowanych liczy się również jakość tkanin lub skór użytych do wykonania obicia.

Sylwetka

Współczesne mody wnętrzarskie zmieniają się jak w kalejdoskopie. Równolegle pojawiają się i przemijają style kładące nacisk na minimalistyczną surowość, naturalność oraz elegancję. Możliwości jest wiele. Dlatego, wybierając meble do naszych wnętrz, warto zastanowić się, czy ich forma jest w pewnym stopniu uniwersalna i przetrwa próbę czasu. Pamiętajmy, że wyposażenie będzie nam towarzyszyć codziennie, przez lata. Uleganie chwilowej zachciance lub inwestycja w coś bardzo ekstrawaganckiego po pewnym czasie może doprowadzić do znudzenia lub nawet irytacji, połączonej z chęcią kolejnej zmiany. Równocześnie nie rezygnujmy z wyrażania siebie, niech meble mają w sobie coś przykuwającego uwagę i intrygującego.

Kolor

W przypadku mebli kolor powinien być rozważany nie tylko jako cecha typowo estetyczna. Warto również zwrócić uwagę na to, jak często oraz w jaki sposób będziemy z danego przedmiotu korzystać. Jasne meble, tak lubiane w kuchni lub salonie, używane regularnie, łatwo mogą być narażone na zabrudzenia i przebarwienia. Ciemne wyposażenie w łazience lub kuchni, naznaczone zaciekami wody, będzie wyłącznie drażnić w codziennym życiu.

Niecodzienność i funkcjonalność mebli

Poszukując wyposażenia do naszego idealnego i wymarzonego mieszkania, wybierajmy produkty oryginalne oraz wysokiej jakości. Niech będą wyraziste, charakterne, ale nie przerysowane. Dzięki temu pokażemy naszą osobowość, będziemy dobrze czuli się w naszym domowym zaciszu przez długi czas, a przy tym nie będziemy musieli się obawiać, że przedmioty szybko ulegną zniszczeniu. Kiedy już dokonamy wyboru, zakupimy i umeblujemy nasze wnętrza, wtedy pozostanie dobrać do nich idealne dodatki. Ale to już zupełnie oddzielna historia…

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij